SpravodajstvoTechnológie

Novinky ohľadom grafických kariet AMD RX Vega

Spoločnosť AMD tento rok zatiaľ prináša obrovské množstvo noviniek. Spolu s procesormi Ryzen chystajú nové grafické karty s čipmi Vega. Najnovšie grafické karty by mali byť odpoveďou na novú generáciu grafických kariet od NVIDIE ale najmä na ich vlajkovú loď GTX 1080 Ti, ktorá bola predstavená pred pár týždňami. Týmto pádom sa dá predpokladať, že úplné odhalenie novej vlajkovej lode a takisto aj celej novej rady grafických kariet od AMD sa blíži. Špekuluje sa o dátume 30.5.-3.6.2017, znamená to, že by spoločnosť AMD mohla predstaviť svoju novú radu grafických kariet na veľtrhu Computex už tento mesiac.

Zdroj: extremetech.com

Čo všetko o nich vieme?

Grafické karty AMD RX Vega majú obsahovať pamäte typu HBM2 a celkovo dva čipy. O vysoký výkon sa postará 2048-bitová pamäťová zbernica s priepustnosťou až 512 GB/s. Najvýkonnejšia grafická karta s čipom AMD Vega 10 by mala mať až 16GB HBM2 veľkosť pamäťe. Samozrejme, môžeme očakávať aj „slabšie“ a hlavne cenovo dostupnejšie modely s odhadovanou pamäťou 8GB a 4GB.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: pcgamesn.com

Odhadovaný výkon je až na úrovni 12,5 TFLOPS. Pre porovnanie grafická karta NVIDIA GTX 1080 Ti má výkon na úrovni 11,8 TFLOPS O cene ešte nepadla ani zmienka, ale odhaduje sa nižšia cenovka ako pri konkurentovi od NVIDIE. Na veľtrhu CES zástupcovia cvične otestovali prototyp karty, tá si hravo poradila s najnovším vydaním hry Doom v 4K rozlíšení a FPS sa pohybovali medzi 60-70FPS. Medzigeneračný posun vo výkone bude zrejme dosť veľký, keďže predpokladaný výkon nových grafických kariet má byť vyšší zhruba o 70 percent oproti terajšej najvýkonnejšej karte AMD Radeon RX 480.

Dúfajme, že najnovšie grafické karty naplnia všetky očakávania a onedlho si budeme môcť vychutnať ich vynikajúci výkon aj u nás doma.

Zdroj: pcgamesn.com, amd.com, úvodný obrázok (amd.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close