Nové iPhony XS, XS Max a XR sú oficiálne predstavené. Prehľad všetkých potrebných informácií

Zdroj: Youtube - Apple Event

Spoločnosť Apple počas včerajšieho večera oficiálne predstavila svetu 3 nové iPhony. Spoločnosť sa tento rok naozaj vyhrala so smenou názvov ich najnovších smartfónov a v posledných dňoch naozaj zamiešala karty na internete. Nové smartfóny od Applu ale nakoniec prichádzajú s označeniami, ktoré boli odhalené len niekoľko hodín pred ich samotným odhalením. Poďme si teda spoločne bližšie predstaviť nový iPhone XS, iPhone XS Max a ako posledný iPhone XR.

iPhone XS – stále drahý, no zato ešte výkonnejší

Zdroj: Apple

Nový iPhone XS je prakticky novou generáciou minuloročného vlajkonosiča iPhone X. Čo sa technickej stránky týka, nová generácia taktiež ponúka 5,8 palcovú OLED Super Retina obrazovku s podporou HDR. Najväčším esom v rukáve novej generácie je pravdepodobne nový čip A12, ktorý má posunúť výkonnostnú latku nových iPhonov opäť o čosi vyššie. Podobne je na tom aj zadný duálny 12MP fotoaparát. Najnovší snímač v spolupráci s so širokouhlým objektívom zabezpečuje tie najlepšie a najkvalitnejšie fotografie v histórií iPhonov. Spomenúť určite treba aj opäť využité telo z nehrdzavejúcej ocele, vodotesnosť do 2 metrov a podporu bezdrôtového nabíjania Qi. Dostupný bude v 3 konfiguráciách, čo sa pamäte týka. Za 64GB model zaplatíte 1149 eur, za 256GB model 1319 eur a za 512GB model až 1549 eur. Odolný obal pre iPhone bude v týchto prípadoch až nevyhnutnosťou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

iPhone XS Max – obrovská obrazovka za nesmierne veľa peňazí

Zdroj: Apple

Po prvých uniknutých informáciách bol model X Plus/Max za naozaj bezpredmetný. Už samotné Xko bolo veľkosťou svojej obrazovky naozaj postačujúce, no taktiež bolo výrazne drahšie, ako predošlé iPhony. Tým pádom sa dalo predpokladať, že potencionálna väčšia verzia Xka, príde s naozaj astronomickou cenovkou. Spoločnosti Apple to zjavne neprekáža a preto sa rozhodla takýto kúsok reálne priniesť a dnes sme svedkami toho, že najnovší XS Max prichádza s historicky najvyššími cenovkami, aké vôbec dnešný svet smartfónov pozná. Jediným rozdielom medzi klasickým XSkom je väčšia obrazovka, ktorá narástla až na 6,5 palcov. Cena základného, 64GB modelu je pritom až 1249 eur, pričom za drahší 256GB zaplatíte už celkom slušných 1419 eur, no najväčším prekvapením je zrejme 512GB model, za ktorý doslova „vysolíte“ až 1649 eur.

iPhone XR – návrat farebného 5C v hliníkovo prevedení

Zdroj: Apple

Nový „lacný“ iPhone prichádza s viacerými nedostatkami, ktoré ho oproti jeho drahším bratom doslova odsúvajú na druhú koľaj. Krásny dizajn nového XSka a XS Max v tomto prevedení nahrádza nie moc vkusné hliníkové telo s naozaj veľkými a výraznými okrajmi, ktoré obopínajú 6,1 palcový LCD displej. O kvalitu fotografií najlacnejšieho modelu sa má postarať zadný 12MP fotoaparát. Taktiež treba spomenúť aj jeho ďalšie nedostatky, oproti drahším bratom. Tými sú napríklad: vodotesnosť len do 1 metra, chýbajúca podpora HDR, chýbajúci 3D Touch a väčšia váha oproti XS. „Ranou do srdca“ je zrejme jeho cena, keďže sme dlho očakávali, že Apple cenovku najslabšieho iPhonu aspoň trošku zrazí nižšie. Nestalo sa tak a za nový iPhone XR s 64GB pamäťou zaplatíte 849 eur, za 128GB model zaplatíte 909 eur a za 256GB model si budete musieť odložiť až 1019 eur.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok (Youtube – Apple Event)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre