TechnológieZariadenia

Nová vlajková loď od spoločnosti Nokia príde so skenerom odtlačkov prstov v displeji. Napovedajú tomu nové uniknuté informácie

Spoločnosť HMD Global po niekoľkých rokoch opäť nakopla značku Nokia, ktorá bola voľakedy neodmysliteľnou súčasťou mobilného priemyslu. Minulý rok bol pre Nokiu mimoriadne úspešný. HMD Global zaznamenalo obrovské zisky, no najmä predstavila radu nových smartfónov, ktorými ohúrila nie len milovníkov výkonných „mašín“, ale aj klasických používateľov smartfónov, ktorí si tak na výkon nepotrpia. Zatiaľ čo spoločnosť s predošlými modelmi o čosi zaostávala za svetovými veľmocami, v tomto roku to plánuje radikálne zmeniť. Podľa najnovších informácií chce spoločnosť ešte v tomto roku predstaviť novú vlajkovú loď, ktorá príde s najmodernejšími technológiami a bude priamo konkurovať tým najvýkonnejším smartfónom na trhu.

Smartfón je momentálne známy pod prezývkou A1 Plus

I keď oficiálny názov novej vlajkovej lode zatiaľ nepoznáme, môžeme sa orientovať aspoň podľa jeho interného označenia. Vo viacerých dokumentoch sa povráva o smartfóne A1 Plus, no taktiež sa vyskytujú aj termíny ako A1P, AOP alebo A1 Plus Euro. I keď rôzne označovanie vyzerá na prvý pohľad pračudesne, je celkom jednoducho odôvodniteľné. Samotné slovíčko Plus je častým označením o čosi väčšej a výkonnejšej verzie vlajkovej lode. Ďalej, prídavok Euro môže naznačovať aj ďalšiu verziu pre európsky trh, čo nie je taktiež žiadnou výnimkou vo svete technológií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nabitý modernými technológiami

Podľa najnovších informácií priamo zo spoločnosti Foxconn, kde je aj smartfón pre HMD Global vyrábaný, má nová vlajková loď prísť so zabudovaným skenerom odtlačkov prstov pod samotným displejom, vďaka čomu by sa na smartfóne nemusel nachádzať už zbytočný home button, alebo tlačidlo na zadnej strane. Po technologickej stránke, by sa malo jednať o technológiu podobnú, akú využíva spoločnosť Vivo, ktorá ju predstavila ako prvá na svete. Samotný skener bude vložený pod AMOLED displejom, ktorý je pre tento smartfón dodávaný zase spoločnosťou LG.

Okrem najmodernejších technológií, bude nová vlajková loď od Nokia opäť určite excelovať svojim vynikajúcim fotoaparátom. Ten sa rok čo rok zaradí na tie najvyššie priečky a ide o najväčšiu prestíž samotných Nokia smartfónov.

Spoločnosť HMD Global ešte oficiálny dátum predstavenia novej vlajkovej lode neoznámila, no už teraz sa špekuluje nad výstavou IFA v Berlíne. Ak tomu bude naozaj tak, spoločnosť má ešte zopár mesiacov na úplné dokončenie smartfónu, ktorý by sa mohol zaradiť medzi najvýkonnejšie smartfóny tohto roku.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (tabletowo.pl)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close