SpravodajstvoTechnológie

Nokia 10 bude zrejme vybavená fotoaparátom s piatimi šošovkami. Jedná sa o návrat ku Lumii 1020?

Len na začiatku roka 2017 nám spoločnosť HMD Global predstavila nový smartfón Nokia 6, prvú Nokiu s operačným systémom Android. Behom roka spoločnosť predstavila ďalšie smartfóny Nokia 2, Nokia 3, Nokia 5, Nokia 7 a Nokia 8. Už dlhšiu dobu sa povráva aj o smartfóne Nokia 9, ktorý bude konkurovať tým najsilnejším vlajkovým lodiam. Spoločnosť má ale v rukáve niekoľko ďalších noviniek, napríklad ako novú generáciu smartfónu Nokia 6, a zrejme aj Nokia 8. Vlajková loď Nokia 9 bude podľa najnovších dostupných informácií predstavená na Svetovom mobilnom kongrese v Barcelone vo februári.

Návrat ku smartfónu s bezkonkurenčným fotoaparátom

Zdroj: Neowin

Už z číselného označenia vyplýva, že výkon Nokia smartfónov stúpa s číselným označením a tým pádom sa už dlhšiu dobu zahrávajú viaceré zahraničné weby s otázkou, či bude po vlajkovej lodi Nokia 9 predstavená aj ešte silnejšia Nokia 10. Prvé informácie o ďalšom nástupcovi trónu vyšli na povrch len nedávno, keď sa na internete objavil zoznam smartfónov, ktoré budú vybavené procesorom Snapdragon 845 a budú predstavené v roku 2018. Na zozname sa nachádza aj Nokia 10, o ktorej sme ale doteraz žiaľ bohu nič nevedeli. Najnovšie zdroje ale prinášajú celkom zaujímavé správy. Budúci nástupca trónu by mal byť vybavený fotoaparátom s 5 šošovkami, ktoré budú umiestnené v kruhu. V strede medzi šošovkami by sa mal nachádzať dvojitý LED blesk a v strede smartfónu skener odtlačkov prstov. Pokiaľ si myslíte, že ste niekedy niečo podobné už videli, nie ste sami. Dizajn fotoaparátu sa dosť výrazne podobá na bývalú Lumiu 1020, ktorá bola v jej najlepších časoch vybavená najlepším fotoaparátom dostupným na trhu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Medzi dnešnými smartfónmi nebude mať konkurenciu

Takmer s istotou môžeme už teraz prehlásiť, že pokiaľ bude Nokia 10 naozaj vybavená takýmto fotoaparátom, nenájdeme jej v svete smartfónov žiadneho konkurenta. Z hľadiska výkonu by mal byť smartfón vybavený už vyššie spomínaným procesorom Snapdragon 845, displejom s pomerom strán 18:9 a predstavený by mal byť niekedy v auguste tento rok.

Zdroj: neowin.net

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close