Nielen ChatGPT: Pozrite si 5 nástrojov umelej inteligencie na mobily v 2024
Umelá inteligencia nie je iba o chatbotoch! Tu je zoznam piatich spôsobov, ako naplno využiť nástroje umelej inteligencie v 2024.
Rok 2023 sa niesol v duchu umelej inteligencie. Väčšina ľudí si pod týmto pojmom predstaví nástroj ChatGPT od OpenAI, ktorý dokáže šikovne odpovedať na rôzne požiadavky v textovej a obrázkovej forme.
Umelá inteligencia však dokáže oveľa viac, ako odpovedať na otázky, ako ChatGPT. Dokonca aj ChatGPT nie je jediným nástrojom svojho druhu. Pozrite si výber mobilných aplikácií, ktoré poskytujú služby umelej inteligencie ako aj ich výhody i nevýhody.
Alternatívne chatboty od ChatGPT
ChatGPT od OpenAI je jeden z najpopulárnejších chatbotov v tejto dobe. Verejne dostupných chatbotov je však viac, a to aj na mobile.
Microsoft Copilot
Microsoft Copilot, kedysi známy aj ako Bing AI má oproti ChatuGPT možnosť formulovať text viac fakticky alebo umelecky. Taktiež dokáže spracovávať obrázky a aj obrázky vytvárať. Okrem toho, bol navrhnutý tak, aby vedel viac spolupracovať s aplikáciami Microsoftu. Jeho hlavným cieľom je preto asistovať v špecifických aplikáciách.
Umelá inteligencia Bard od Google
Bard je zas vlajkovou loďou umelej inteligencie od Googlu. Oproti Copilot a ChatGPT odpovedá rýchlejšie a má aj priamejšie možnosti, ako pracovať s textom. Hneď ponúkne alternatívy na formálnejší, neformálnejší, kratší či dlhší text. Výhodou je aj možnosť zadávania príkazov pomocou hlasového asistenta od Google. Jenou z hlavných výhod Barda je, že má priamočiarejší prístup k službám spoločnosti Google, vďaka čomu môže mať aktuálnejšie údaje. No v našich končinách, nefunguje tak dobre ako ChatGPT.
Neprehliadnite
WriteCream vám vie pomôcť vytvoriť nový obsah
WriteCream je aplikáciou, ktorá sa na rozdiel od technologických gigantov spomenutých v tomto odstavci zameriava viac na kreatívnu stránku. Pracuje s viacerými formátmi a navrhuje rôzne scenáre, alebo texty pre básne, videá či podcasty. Ide o nástroj, ktorý je navrhnutý na pomoc pri tvorbe obsahu.
Generátory obrázkov
Obchod Play ponúka niekoľko aplikácií, ktoré dokážu generovať obrázky pomocou umelej inteligencie. Príkladom sú aplikácie DaVinci alebo Momo. Obe ponúkajú možnosť generovať obrázky na základe textového vstupu, a to vo viacerých umeleckých štýloch. Zatiaľ čo DaVinci je zameraný viac na všeobecné obrázky, Momo pracuje so skutočnými fotografiami ľudí, ktoré upravuje napríklad pre profesionálny vzhľad na pracovnej fotke.
PhotoRoom reprezentuje aplikácie, ktoré idú o trochu ďalej, a síce do upravovania fotografií pomocou umelej inteligencie. Aplikácií, ktoré sa venujú úprave fotiek na mobile, či už za použitia umelej inteligencie, alebo bez nej, je na trhu viacero. Vyskúšajte si teda takú, ktorá vám sadne najviac.
Jedným z najpopulárnejších nástrojov na tvorbu grafiky je aj na trhu počítačových programov Canva. Tá má mnoho estetických dizajnov a taktiež ponúka služby umelej inteligencie.
Tvorba a úprava videí
Umelá inteligencia dokáže ísť ešte ďalej, ako ku tvorbe obrázkov, a síce, ku tvorbe videí. Príkladom pre generovanie pozadia, alebo celého videa pomocou deepfake je aplikácia Virbo.
Kto chce ísť trochu ďalej, môže vyskúšať mobilné videoeditory. Tie sú najvhodnejšie pre tvorbu videí na YouTube, TikTok, alebo na súkromné prezentácie. Najpopulárnejšími mobilnými videoeditormi sú v súčasnosti CapCut, LightCut alebo FIlmora.
Tvorba zvuku pomocou umelej inteligencie
Ak sa dá pomocou umelej inteligencie naklonovať video, samozrejme, že sa to dá urobiť aj so zvukom. Aplikácií je znovu viacero, pričom každá ponúka rôzne služby zadarmo, či za príplatok. Z radov všeobecných imitátorov populárnych hlasov môžeme spomenúť napríklad Voices AI.
Automatizovaný zapisovateľ poznámok
Posledná rada na využívanie umelej inteligencie je najmä pre tých produktívnejších z nás. Aplikácie, ako Fireflies alebo Taskade sú určené pre zľahčenie práce s písaním úloh a zapisovaniu dôležitých bodov z pracovných porád. Najmä pri hlasových poradách však treba poznamenať, že v súčasnosti väčšina nástrojov umelej inteligencie funguje ešte iba v angličtine.
Komentáre