HuaweiSpravodajstvo

„Niektorí americkí politici nás chcú zlikvidovať, a nie napraviť“ hovorí zakladateľ spoločnosti Huawei

Ren Zhengfei, zakladateľ spoločnosti Huawei hovorí, že sankcie zo strany amerických úradov ich nemajú napraviť, ale zlikvidovať

Hoci to podľa finančných výsledkoch spoločnosti Huawei nevyzerá, že spoločnosť aktuálne prežíva jedno z najťažších období vo svojej histórii, tak opak je pravdou. Nie je žiadnym tajomstvom, že Huawei aktuálne bezmála už 2 roky čelí sankciám zo strany amerických úradov pričom situácia je vypuklou obzvlášť v posledných mesiacoch. Dôvodom je, že spoločnosti bolo obmedzené odoberanie jednotlivých súčiastok pre svoje zariadenia, hoci posledné týždne priniesli mierne uvoľňovanie sankcií.

Huawei musel odpredať Honor

Táto situácia vyústila dokonca do toho, že Huawei musel odpredať dcérsku spoločnosť Honor, aby bola schopnou prežiť aktuálnu situáciu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Spotrebiteľské podnikanie spoločnosti Huawei je v poslednej dobe pod obrovským tlakom. Dôvodom bola pretrvávajúca nedostupnosť technických prvkov potrebných pre naše podnikanie v oblasti mobilných telefónov. Spoločnosť Huawei Investment & Holding Co., Ltd. sa tak rozhodla predať všetky svoje obchodné aktíva spoločnosti Honor spoločnosti Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., Ltd. Tento predaj pomôže predajcom a dodávateľským kanálom spoločnosti Honor prekonať toto ťažké obdobie.“ píše sa v tlačovej správe publikovanej spoločnosťou Huawei.

Ren Zhengfei chce pre Honor to len to najlepšie

Najnovšie spravodajský portál reuters.com poukazuje na slová zakladateľa spoločnosti Huawei, Ren Zhengfei, ktorý vyzval zamestnancov odchádzajúcej dcérskej spoločnosti, aby sa pokúsili prekonať „svojho rodiča“.   

Zhengfei ďalej hovoril o tom, že americké úrady tvrdia, že Huawei predstavuje bezpečnostní hrozbu. On však s týmto názorom nesúhlasí pričom sa domnieva, že za krokmi Američanov nie je pokus o „nápravu“ spoločnosti, ale skôr ekonomická likvidácia Huaweiu.

„Vlna za vlnou prísnych amerických sankcií proti spoločnosti Huawei nás priviedla k tomu, že sme konečne pochopili, že niektorí americkí politici nás chcú zabiť, nielen napraviť,“ uviedol Ren vo svojom prejave zverejnenom vo štvrtok na fóre zamestnancov spoločnosti Huawei.

Podľa analýzy spoločnosti Canalys, 26% zo všetkých predaných smartfónov spoločnosťou Huawei, sú zariadenia Honor. Ide pritom o dodávky smartfónov za obdobie júl až september, kedy spoločnosť celkovo dodala 51,7 miliónov smartfónov. Medzi ďalšie produkty spoločnosti Honor patria ešte notebooky, tablety, inteligentné televízory, či ďalšie elektronické príslušenstvo.

Ren ďalej vyzval spoločnosť Honor, aby sa po odčlenení, hoci nechcenom, stali najväčším konkurentom Huaweiu. Rovnako prízvukoval, že zvrhnutie Huaweiu by sa malo stať pre Honor motiváciou.  

Čo bude nasledovať?

V súčasnosti môžeme len ťažko odhadnúť nasledujúce kroky spoločnosti Honor. Môžeme však vo všeobecnosti predpokladať, že vo svojich zariadeniach na globálnom trhu opäť zavedie Mobilné služby Google, aby bola spoločnosť schopnou konkurovať ostatným výrobcom zariadení. Rovnako môžeme očakávať, že úprav sa dočká aj nadstavba Magic UI, ktorá by mohla prejsť razantnými zmenami, aby sa odlíšila od EMUI nadstavby, ktorá poháňa telefóny Huawei.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close