SpravodajstvoXiaomi

NFC verzia náramku Xiaomi Mi Smart Band 6 konečne mieri do Európy. Čoskoro ho zrejme uvidíme aj u nás

Špeciálna verzia náramku Mi Smart Band 6 s podporou NFC sa ocitla na prvom európskom trhu. Cenovka je pre európsky trh zrejme jednotná.

Spoločnosť Xiaomi počas septembrového predstavenia globálnej verzie náramku Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC zrejme potešila väčšinu európskych fanúšikov. Nová verzia totižto konečne prináša podporu bezkontaktných platieb pomocou náramku aj do našich končín, čo bola jedna z najžiadanejších funkcií drvivej väčšiny používateľov. Po niekoľkých týždňoch od predstavenia sa však sľub spoločnosti Xiaomi stáva realitou, keďže prvé kusy sú už dnes dostupné na prvom trhu v rámci Európy.

Na prvé kusy siahnu majitelia z Talianska

Ako informuje portál gsmarena.com, spustenie oficiálneho predaja Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC sa odohralo zatiaľ iba na talianskom trhu. Nová NFC verzia populárneho inteligentného náramku je dostupná ako v oficiálnom talianskom Xiaomi e-shope, ako aj na stránkach Amazon Italy za odporúčanú cenu 54,99 eur.

Xiaomi Mi Band 6_recenzia
Zdroj: Vosveteit / Peter Borko

NFC však nie je jedinou novinkou, ktorú vylepšená verzia náramku Mi Smart Band 6 prináša. Európski používatelia si totižto budú môcť po prvýkrát skúsiť aj inteligentnú asistentku Alexa od spoločnosti Amazon. Komunikácia s ňou je totižto umožnená vďaka novému zabudovanému mikrofónu. Hlasovej odpovede sa však pri tejto verzii náramku nedočkáme, keďže asistentka dokáže odpovedať iba prostredníctvom správ/údajov zobrazených na displeji náramku.

Pred kúpou nezabudnite na kontrolu zoznamu podporovaných bánk

Náramok na našom trhu zatiaľ dostupný nie je, no podľa všetkého ide iba o otázku času, kedy ho uvidíme aj na našich predajných pultoch. Veľkou premennou pri dostupnosti v rôznych európskych krajinách je však kooperácia s bankami v jednotlivých krajinách. V prípade dostupnosti na našom trhu by však žiadny fanúšik nemal zabudnúť na to, aby si skontroloval prípadný zoznam bánk, ktoré budú platby pomocou tohto náramku podporovať. Náramok Xiaomi Mi Smart Band 6 totižto využíva bezkontaktný platobný systém od spoločnosti MasterCard, čo môže brzdiť prípadnú podporu zo strany bánk.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close