Netflix prináša v aktualizácii dlho očakávanú funkciu: Už vás nebudú otravovať nezáživné seriály, či filmy

Spoločnosť pridáva možnosť odstrániť film, alebo seriál zo zoznamu pokračovať v sledovaní.

Netflix_titulka
Zdroj: unsplash.com (Thibault Penin)

Občas sa stane, že nás film alebo seriál nezaujme a my ho v priebehu niekoľkých minút vypneme. Ak patríte k sledovateľom Netflixu, určite ste si všimli, že sa v takomto prípade objaví v zozname pokračovať v sledovaní.

Film, ktorý nás až tak nezaujal teraz zaberá miesto v zozname, kde sa obyčajne nachádzajú len rozpozerané seriály. Dá sa ale z tohto zoznamu odstrániť? Odpoveď je áno a zaberie vám to len chvíľu. Netflix totiž nedávno vydal aktualizáciu, ktorá vám umožňuje zo zoznamu pokračovať v sledovaní odstrániť akúkoľvek reláciu. Používatelia tak môžu jednoducho odstrániť filmy, alebo seriály, ktoré si neželajú pozerať ďalej.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aby ste si v tomto zozname urobili poriadok stačí kliknúť len na pár tlačidiel. Prvým krokom je vyhľadanie filmu, alebo seriálu, ktorý chcete odstrániť. Na ľavej strane sa zobrazí niekoľko možností, medzi ktorými nájdeme aj možnosť odstrániť zo zoznamu pokračovať v sledovaní. Túto akciu samozrejme môžete aj vrátiť naspäť, kliknutím na šípku, ktorá sa objaví na rovnakom mieste potom, ako odstránite obsah.

Netflix rieši problémy používateľov

Netflix oznámil, že táto funkcia prišla s ich novou aktualizáciou a nájsť ju môžete na webe, mobilnej a televíznej aplikácii, ale aj v službách playstation. Táto funkcia bola dlho žiadaná a spoločnosť konečne reaguje na prosby ich predplatiteľov. Tí žiadali o možnosť odstrániť produkty zo zoznamu pozrieť neskôr, ale žiadali aj o zmenu ďalších zoznamov, napríklad zoznamu návrhov. Hoci Netflix všetkým žiadostiam nevyhovel, nová aktualizácia je dôkazom toho, že si problémy všimli a rozhodli sa na nich pracovať.

Pokračujte v sledovaní je jedným z najhlavnejších zoznamov celej platformy. Drvivá väčšina užívateľov si vyberá seriály práve podľa neho. Ponuka Netflixu je rozsiahla a niekedy vie byť celkom „desivá“. Je dobré, že Netflix dokáže sledovať naše záujmy a v prípade, že nemáme chuť na nič nové nám ponúkne pokračovať v sledovaní našich obľúbených seriálov. Možnosť pokračovať v sledovaní by mala slúžiť hlavne na usporiadanie už rozpozeraných dielov, alebo sérií. Zahrnutie všetkého do tohto zoznamu nebol najšťastnejší krok a my sme radi, že sa rozhodol Netflix túto záležitosť napraviť.

Netflix je teda na dobrej ceste a uvidíme, či v budúcnosti adresujú aj ďalšie nedostatky, spojené s ich platformou. Spoločnosť presadzuje viaceré zmeny, napríklad aj v zobrazovaní obľúbených relácií. Netflix si uvedomil, že určovať popularitu podľa počtu zobrazení nemusí byť práve najlepší nápad a tak sa rozhodol tento prístup zmeniť. Po novom bude merať popularitu podľa počtu odsledovaných hodín.

Táto zmena sa týka hlavne rebríčka 10 najobľúbenejších relácií, ktorý by tak mal byť o niečo presnejší. Nový systém hodnotenia obľúbenosti poteší hlavne tých, ktorí radi skúšajú niečo nové no niekedy nenájdu to pravé orechové.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre