Nedokážete aktualizovať aplikácie z obchodu Windows Store? Nie ste sami

Zdroj: vlastný

Ako už iste viete, Microsoft sa po dlhšom čase odhodlal zmeniť názov obchodu Windows Store na Microsoft Store. Túto zmenu priniesol prostredníctvom aktualizácie pre obchod na Windows 10 a Windows 10 Mobile zariadeniach v Release Preview okruhu. Aktualizácia obchodu ale zrejme namiesto zmeny názvu a ikony aplikácie prináša aj celkom nepríjemnú chybu, ktorá posledné hodiny znepríjemňuje život všetkým používateľom.

Pokiaľ sa prostredníctvom aktualizovaného obchodu, teraz už Microsoft Store, pokúsite stiahnuť alebo aktualizovať aplikáciu, zrejme narazíte na chybu 0x80073CF9. Kvôli tejto chybe nedokážete sťahovať a aktualizovať akékoľvek aplikácie z obchodu na zariadeniach s operačným systémom Windows 10 a Windows 10 Mobile, ktoré sú zahrnuté v Insider Realease Preview okruhu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Táto chyba sa nemusela objaviť výlučne vďaka novej aktualizácii obchodu, no to zrejme zistíme až časom. Nieje to prvýkrát, čo sa používatelia operačného systému Windows 10 stretli s už spomenutou chybou. Microsoft má s odstránením tejto chyby zrejme veľké problémy. Zostáva nám len dúfať, že sa chyba odstráni čo najskôr a nedostane sa aj do ďalších Insider buildov alebo medzi klasických používateľov.

Zdroj: windowslatest.com 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre