NASA potvrdzuje, že všetko pre prvý let astronautov na americkej rakete je pripravené. Tu budete môcť sledovať živý prenos

Poletia už zajtra, teda 27. mája

spaceX testovanie rakety
Zdroj: Twitter (NASA)

Americká NASA prostredníctvom svojej oficiálnej Twitter stránky oznámila, že všetko pre štart prvej americkej rakety, ktorá ponesie amerických astronautov je pripravené. Stane sa tak už v priebehu zajtrajšieho dňa, konkrétne 27. mája 2020 o 16:33 miestneho času, čiže o 22:33 nášho času. Let sa uskutoční z vesmírneho strediska v americkej Floride. V prípade, ak by ste chceli sledovať živý prenos z letu, tak môžete tak urobiť prostredníctvom odkazu v statuse nižšie, alebo cez Youtube kanál NASA TV, ktorý nájdete na spodku článku. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Doteraz sa museli Američania spoliehať na Rusko

Doteraz Američania na prepravu astronautov využívali ruské rakety Sojuz. NASA verí, že touto cestou sa stanu viac nezávislými, ako tomu bolo doposiaľ. Raketa, na ktorej poletia do vesmíru je Falcon 9 a vyvinutá bola spoločnosťou SpaceX, za ktorou stojí známy Elon Musk.

Cieľom prvého letu je prepraviť prostredníctvom rakety a kapsule Crew Dragon dvojicu astronautov Douga Hurleyho a Boba Behnkena na stanicu ISS.  Samotný len bude vcelku výnimočný. Dôvodom je, že z územia USA nevzlietol  od roku 2011 žiaden raketoplán s ľudskou posádkou. Očakávania sú preto vcelku vysoké.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre