Vývojár zostavil náramkové hodinky Raspberry Pi s operačným systémom Windows 98

Zdroj: 314reactor.com

Michael Darby, ktorý sám seba opisuje ako „amatérskeho tvorcu technológie“ vytvoril náramkový počítač z Raspberry Pi, a podarilo sa mu na ňom emulovať operačný systém Windows 98. Vo svojom blogu tvorca projektu vyhlasuje, že má slabosť pre OS, hoci ho to kedysi privádzalo k šialenstvu. Svoj záujem o projekt opisuje takto:

„Mám rád emulácie, myšlienku rozbehnúť operačný systém na virtuálnom hardvére. Je to ako Matrix. Najviac zo všetkého milujem nositeľnú/malú technológiu a v dnešnej dobe mám možnosť vytvárať takéto veci. Pomyslel som si, nebolo by to smiešne a zároveň úžasné mať Windows 98 na svojom zápästí?“

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hodinky s dotykovým displejom

Hodinky sú zostavené z Raspberry Pi A +, s dotykovým displejom a piatimi tlačidlami na hornej strane zariadenia. Darby naprogramoval jedno z tlačidiel ako príkaz na vypnutie, aby sa tak zabránilo nekorektným vypnutiam, ktoré môžu spôsobiť poškodenie SD karty.

Zdroj: 314reactor.com

Po testovaní produktu Darby uvádza, že i keď je rozhranie „použiteľné“, poskytuje veľmi pomalý zážitok. Taktiež dotyková obrazovka je je trochu mimo. Nie je si istý, či je to kvôli QEMU (Quick Emulator), ktorý použil na rozbehnutie Windows 98 alebo kvôli tomu, že TFT obrazovka potrebuje kalibráciu.

Tí, ktorí by mali záujem zostaviť si podobné zariadenie pre seba, nájdu Michaelov proces tvorby náramkových hodiniek s Windows 98 tu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre