SpravodajstvoTechnológie

Námorníctvo USA pracuje na technológii, ktorá by mohla vysvetliť fenomén UFO

Reč je aj o videách, ktoré vláda Spojených štátov odtajnila v apríli

Námorníctvo Spojených štátov amerických si patentovalo technológiu na vytvorenie „obrazcov“ priamo vo vzduchu, ktorými by zmiatli infračervené a iné senzory. Ich patent stavia na dlhodobých výskumoch lasera a plazmy, ponúkajúc revolučný spôsob ochrany lietadla pred teplom navádzanými raketami.

Zaujímavosťou je, že toto zariadenie by mohlo byť zdrojom nedávnych pozorovaní UFO (pozn. redakcie: neidentifikovateľný lietajúci objekt). Američania vyvinuli prvú teplom navádzanú raketu Sidewinder ešte v roku 1950 a jej najnovšia verzia, AIM-9X sa stále využíva v prvých líniach dodnes. Typ senzoru, ktorý sa v rakete nachádza funguje tak dobre preto, lebo horúce trysky stíhačky žiaria v infračervenom spektre ako majáky. Píše o tom portál Forbes. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pilot môže na obranu vypustiť svetlice, tie však fungujú len na pár sekúnd. Nedávno však boli zavedené laserové, infračervené protiopatrenia, ktoré ponúkajú lepšiu ochranu. Dostatočne silný laserový pulz dokáže vyprodukovať dávku žiariacej plazmy. Sofistikovanejším prístupom je intenzívny, krátky pulz lasera, ktorý vytvorí plazmové vlákno. Tento efekt sa nazýva laser-induced plasma filaments (pozn. redakcie: LIPF).

Zaujímavosťou na LIPF je, že pri správnom nastavení dokážu vyžarovať akúkoľvek vlnovú dĺžku. Ide o viditeľné, infračervené, ultrafialové, či dokonca tetrahertzové vlny. Táto technológia je stavebným kameňom nového programu námorníctva, ktoré používa LIPF na vytvorenie fantómových objektov, aby zmiatli teplom navádzané rakety.

Americká vláda oficiálne odtajnila tri videá zachytávajúce fenomén UFO

Odhalenie záhady

Takýto krycí objekt môže byť vytvorený okamžite a v akejkoľvek vzdialenosti od lietadla. Dokonca s ním možno podľa potreby pohybovať. Tieto fantómové obrazce sa môžu pohybovať vo vysokých rýchlostiach a dokonca sa objavia aj na termálnych kamerách. Práve v apríli, po dlhých debatách, odtajnila americká vláda zábery z infračervených kamier pilotov, ktorý sa stretli s prípadom UFO.

Záhadné objekty, s ktorými sa piloti stretli sa pohybujú práve vo vysokých rýchlostiach, menia náhle smer a rotujú vo vzduchu. Ide o pohyb, ktorý by sa dal s ľahkosťou reprodukovať pomocou laserovej technológie, o ktorej bola vyššie reč.

Je však nepravdepodobné, že by americká vláda odtajnila zábery, na ktorých sa nachádza ich tajný projekt. Ostatné krajiny by však mohli mať podobnú technológiu. Na začiatku 90. rokov Rusko tvrdilo, že má technológiu, schopnú vytvoriť horúce plazmoidy, použitím vysokovýkonného mikrovlnného, či laserového lúča.

Je nepochybné, že v budúcnosti sa navádzané rakety naučia rozlišovať medzi laserovým, falošným objektom a reálnym lietadlom. Otázka je, či sa aj ľudia naučia spoznávať rozdiely.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close