SpravodajstvoTechnológie

Namiesto kuriérov nám budú doma zvoniť robotické psy? Aj takto môže vyzerať doručovanie balíkov v budúcnosti

Automobilová spoločnosť Continental sa spojila so spoločnosťou ANYbotics, aby spoločne vyvinuli špeciálneho doručovacieho „robopsa“ s autonómnym dodávacím vozidlom. Výsledok, ktorý sa tento týždeň zobrazil v živej ukážke na televízii Consumer Electronics Show v Las Vegas, vyzerá ako epizóda zo seriálu „Black Mirror“, alebo ako vízia doručovacích služieb z budúcnosti.

Robotický pes zvoniaci na zvonček

Koncept je nezvyčajný: autonómne vozidlo príde na danú adresu, kde vyloží menších štvornohých robopsov, ktoré ANYbotics nazýva aj ako „ANYmals„, aby dokončili doručenie. Počas živého dema roboti dokázali vyjsť na schody a dokonca zazvoniť na zvonček.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Myšlienkou je nájsť najlepšie riešenie pre „mestskú“ dopravu balíka až na váš prah. Spoločnosť tvrdí, že dodávky môžu byť vykonávané nepretržite, aj keď budete v práci, či v škole.

Pozeráme sa na technológiu budúcnosti?

Táto technológia bude vo vývoji pravdepodobne ešte veľa rokov. Navyše, nieje úplne jasné, či by sme dokázali zdieľať verejné chodníky s drobnými dopravnými vozidlami.

roboticke dorucovacie psy
Vizualizácia návrhu.
Zdroj: TheVerge

Jednou z najpokročilejších spoločností v tomto odvetví robotiky je Boston Dynamics, ktorá urobila veľké pokroky v rámci štvornohých robotov, ktoré dokážu dokončiť celý rad úloh, od lezenia strmých kopcov až po zmapovanie zložitých prostredí. Ak by sa tieto typy pokroku dali využiť na donášku jedál alebo balíkov, mohlo by to znamenať prevrat v dodávateľskom priemysle.

Zdroj: futurism.com, úvodný obrázok (Twitter – Sean O´Kane)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close