NávodyWindows

Najnovšia aktualizácia pre Windows 10 KB4103721 na niektorých PC spôsobuje čiernu obrazovku

Microsoft vo včerajších ranných hodinách vypustil do sveta novú aktualizáciu pre zariadenia s operačným systémom Windows 10. Konkrétne sa jedná o kumulatívnu aktualizáciu zostavenia 1803 pod kódovým označením KB4103721.

Okrem viacerých drobných vylepšení sústredených primárne na bezpečnosť operačného systému proti externým útokom aktualizácia priniesla pre viacerých používateľov aj nemilé prekvapenie a to v podobe čiernej obrazovky, pri ktorej PC zamrzne. Hoci problém sa netýka všetkých, ale aj napriek tomu vám nižšie prinášame tip ako tento problém odstrániť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Windows 10 Build 1803 (KB4103721) bug v podobe čiernej obrazovky

Nuž, máme pre vás dobrú aj zlú správu. Tou zlou je, že túto aktualizáciu ak ste sa s ňou stretli nerozbeháte. To dobrou zas je, že je možné urobiť obnovenie predošlého zostavenia Windowsu.

  • Reštartujte váš počítač a hneď po reštarte držte tlačidlo F11, prostredníctvom ktorého by ste sa mali dostať do pokročilých nastavení spúšťania. Ak sa vám nepodarí vyvolať túto ponuku prostredníctvom F11 skratky tak po niekoľkých neúspešných spusteniach PC by sa mala ponuka vyvolať automaticky sama.
    pokrocile nastavenia systemu windows 10
    Zdroj: vlastný

     

  • V nastaveniach kliknite na „Go back to the previous build“  a postupujte podľa pokynov.
  • Hotovo.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close