APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Najnovší softvér od Nvidie, poháňaný umelou inteligenciou, dokáže premieňať čarbanice na dokonalé fotografie

Spoločnosť Nvidia, ktorú väčšina hráčov počítačových hier pozná najmä vďaka špičkovým grafickým kartám, patrí medzi svetových priekopníkov v rámci umelej inteligencie, ktorej možnosti a hranice posúva každý rokom vyššie a vyššie. Najnovší softvér poháňaný špeciálnym algoritmom je toho najlepším príkladom.

Zmeňte svoje čarbanice na profesionálne fotografie

Najnovším softvérom sa spoločnosť pochválila na svojom Youtube kanáli, kde zverejnila prvé reálne videá spomínaného softvéru. Video zachytáva naozaj jednoduché, ba až primitívne, vytváranie naozaj dokonalých fotografií. Človeku na vytvorenie výborných fotografií stačí vytvoriť nákres v špeciálnom softvér, ktorý následne upraví umelá inteligencia s názvom GAN, ktorá je v rámci projektov spoločnosti Nvidia osvedčená.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Chybičky sa určite nájdu, no umelá inteligencia sa stále učí

Výsledné fotografie sú oproti pôvodným „škôlkárskym“ nákresom priam umelecké diela, no umelá inteligencia, samozrejme, nie je dokonalá. Na obrázkoch určite nájdete mierne nedostatky, no výhodou umelej inteligencie je, že sa učí z vlastných chýb, ako aj obrovských databáz.

Dôraz na detaily

Fotografie vytvorené umelou inteligenciou majú aj naozaj obrovské množstvo detailov, ktoré jej ale nikto nezadával. Umelá inteligencia má v tejto oblasti takmer voľnú ruku a riadi sa iba podľa informácií, ktoré získala z predošlých databáz. Výborným príkladom je odraz stromu na hladine vody. Akonáhle umelá inteligencia spozorovala objekt nad vodnou plochou, pohrabala vo svojich databázach a zistila, že na vodnej hladine by sa mal nachádzať aj odraz daného objektu.

Dostupnosť softvéru je zatiaľ neznáma

Spoločnosť Nvidia vo videu bližšie nešpecifikovala jej plány s daným softvérom, poprípade jeho možnú distribúciu. Nám tak nezostáva nič iné len si počkať na moment, kedy Nvidia príde s finálnym produktom pre zákazníkov.

Zdroj: Youtube – Nvidia, úvodný obrázok (Youtube – Nvidia)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close