AppleSpravodajstvo

Najlepšie predávaný telefón tohto roka nie je od Samsungu, Xiaomi a ani Huawei. Je z kuchyne Apple

iPhone XR je najpredávanejším smartfónom tohto roka. Doteraz sa ho predalo 27 miliónov kusov. Druhým najpredávanejším zariadením je Galaxy A10.

V priebehu minulého roka ceny mobilných telefónov, hlavne z high-end triedy, rástli raketovým tempom. To sa na konci dňa odzrkadlilo na ich celkovom poklese predaje. Avšak aj napriek tomu sa podarilo spoločnosti Apple ovládnuť trh, iPhone XR telefón je podľa IHS Markit research najpredávanejších smartfónov tohto roka, a to nie len v iba v kategórii high-end zariadení. Na tému upozorňuje portál wccftech.com.

iPhone XR je vôbec najpredávanejším smartfónom

IHS Markit research píše, že v prvých 6 mesiacoch tohto roka bolo predaných celkovo 26,9 miliónov kusov telefónu iPhone XR. Druhým najlepšie predávaným smartfónom bolo zariadenia Samsung Galaxy A10 s 13,4 miliónmi predaných kusov, a tretím najlepšie predávaným zariadením je Samsung Galaxy A50, z ktorého sa predalo 12 miliónov kusov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

IHS Markit research ďalej píše, že 4. najpopulárnejším telefónom bolo zariadenia iPhone 8 (10,3 milióna predaných kusov). Medzi najpredávanejšími smartfóny by sme ešte našli smartfóny ako Xiaomi Redmi 6A, OPPO A5 či iPhone XS Max. Zaujímavosťou je, že medzi najpredávanejšími zariadeniami nie je žiaden telefón od Huawei.

Ako zdôrazňuje výskumný a analytický riaditeľ IHS Markit Jusy Hong, spoločnosť Apple neuvoľňuje toľko telefónov ako predajcovia Android smartfónov. Niekoľko z jeho modelov tak prispieva k jeho celkovému predaju. Preto každý z telefónov iPhone generuje vyššie tržby ako ich náprotivky pre Android. Napriek tomu, že sa zdá, že iPhone XR zobiere korunu za najpredávanejší smartfón roku 2019 počas celého 12-mesačného obdobia, zostáva ešte niekoľko mesiacov, kým sa rok skončí. A to aj napriek tomu, že iPhone XR na väčšíne trhoch stojí medzi 700 až 800$, čo nie je málo. Pri pohľade však na konkurenciu, jedná sa o relatívne “atraktívnu” cenu. Telefóny spoločnosti ako Samsung, Huawei a ďalších sú totiž častokrát drahšie.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close