Nadstavba MIUI získa možnosť lepšej správy úložiska smartfónu: Táto zmena sa vám bude páčiť!

Spravovanie interného úložiska v nadstavbe MIUI od Xiaomi bude jednoduchšie. Nadstavba sa zbaví neprehľadnej kategórie Ostatné.

Vycistenie suborov v Xiaomi_ostatne subory
Zdroj: Vosveteit

Nadstavba MIUI je už neoddeliteľnou súčasťou smartfónov z radu Xiaomi, Redmi aj Poco. Prináša so sebou mnoho funkcií, ktoré nepriniesol zatiaľ ani samotný Android a jej jednoduchosť a prehľadné rozhranie si získalo srdcia mnohých fanúšikov. Teraz sa však spomínaná nadstavba pre operačný systém Android dočká úpravy, ktorá sa vám určite bude pozdávať. Pôjde o zmenu týkajúcu sa štatistík o zaplnení interného úložiska. Ako všetci viete, v týchto štatistikách sa nachádza aj možnosť Ostatné, ktorá veľakrát zaberá celkom dosť gigabajtov. Nikdy však nevieme, čo sa v tejto kategórii skrýva, tomu by ale mal byť koniec. Populárna nadstavba od Xiaomi si totiž prejde výraznou zmenou k lepšiemu, informuje portál mundoxiaomi.com.

Čo sa skrýva pod pojmom „Ostatné“?

Keď sa pozrieme na štatistiky zaplnenia nášho interného úložiska, môžeme v nich vidieť viacero kategórií. Prehľadne nám oddeľujú, koľko pamäte nám zaberajú videá, snímky, aplikácie či systém. Nachádza sa tu však aj záhadná kategória Ostatné v sivej farbe, ktorá zaberá nemalú časť nášho úložiska. Na internete môžete nájsť aj viacero návodov k tomu, ako túto položku uvoľniť, aby nám zaberala menej priestoru. Tieto návody však nie sú stopercentné a nedokážu nám vyčistiť toľko, koľko by sme v skutočnosti chceli. Nadstavba MIUI si ale prejde zmenou, ktorá nás môže potešiť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Po novom sa teda položka Ostatné bude nazývať ako Systém. Áno, kategóriu s názvom Systém už v smartfóne máme, no tentokrát sa zlúči aj s položkou Ostatné a bude nám vedieť vysvetliť, čo pod týmto názvom v skutočnosti je. Keď teda klepneme na štatistiku s označením Systém, nadstavba MIUI nám ukáže ďalšie okno, v ktorom sa bude táto kategória deliť na tri časti. Jednou z nich bude možnosť vidieť, koľko interného úložiska nám zaberá rozšírenie pamäte RAM. To by malo byť samozrejmosťou, no viac nás budú zaujímať ďalšie dve kategórie.

Nadstavba MIUI bude zasa o niečo prehľadnejšia

Ďalšia kategória pod označením systém nám ukáže, koľko pamäte nám zaberajú systémové logy. Ako môžeme vidieť na obrázku, náš smartfón s nadstavbou MIUI nám aj vysvetlí, že tieto logy budú automaticky vyčistené ak to bude potrebné. Rovnako však pri tejto rubrike vidíme aj možnosť jej rozkliknutia. Pravdepodobne si teda tieto logy budeme vedieť vyčistiť aj sami. Tretia kategória nám ukáže, čo zaberá pamäť ďalej. V tejto kategórii sa budú skrývať dáta, ktoré systém potrebuje pre správny chod. Smartfón nás aj upozorní, že veľkosť tejto kategórie sa môže časom zmeniť.

Kategória Ostatné nadstavba MIUI
Zdroj: mundoxiaomi.com

V súčasnosti sa táto zmena nachádza len v čínskej beta verzii systému. Očakávame však, že by sa užitočná novinka mohla objaviť aj u nás v najbližších mesiacoch. My ju rozhodne uvítame, nakoľko pôjde o prehľadnú štatistiku, ktorá uľahčí používanie smartfónu. Nadstavba MIUI tak bude opäť o niečo krajšia.

Uvítate túto zmenu vo vašom smartfóne? Alebo vám vyhovujú štatistiky tak, ako sú teraz? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre