Nadstavba MIUI oslavuje veľkú udalosť: Neuhádnete, koľko má aktívnych používateľov po celom svete!

Po celom svete využíva nadstavbu MIUI pre operačný systém Android naozaj veľa ľudí. Na dennej báze ju používajú stovky miliónov ľudí.

historia MIUI nadstavby
Zdroj: YouTube (A7z Pro)

Nadstavba MIUI od čínskej spoločnosti Xiaomi patrí medzi jednu z najlepších úprav čistého systému Android. Okrem toho, že ponúka upravené používateľské rozhranie, ktoré je veľmi flexibilné a jednoduché, tak prináša množstvo funkcií, ktoré sme zatiaľ v Androide nemali možnosť vidieť. Niet sa čomu čudovať, keď tento produkt od Xiaomi patrí medzi jeden z najobľúbenejších. A práve dnes prostredníctvom portálu Xiaomiadictos.com na verejnosť vyšla informácia o veľkom míľniku, ktorý nadstavba prekročila. Dokážete teda odhadnúť, koľko aktívnych používateľov po celom svete nadstavba má? Toto číslo vás určite prekvapí!

Koľko ľudí aktívne využíva nadstavbu MIUI?

Keď sa pozrieme na portfólio produktov od spoločnosti Xiaomi, jej najstarším a najpopulárnejším produktom je nepochybne nadstavba systému Android. MIUI patrí medzi jednu z najobľúbenejších úprav medzi používateľmi systému Android a len málokto vie, že tento systém bol vytvorený ešte skôr, ako bol na trhu prvý smartfón od Xiaomi. Prvá verzia nadstavby bola postavená na operačnom systéme Android 2.2 Froyo a využívali ju smartfóny z radov Google Nexus, HTC či dokonca Motorola.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
MIUI V1
Prvá verzia nadstavby MIUI. Zdroj: Youtube.com
(What’s New)

Dnes sa však už tešíme z ohláseného skorého príchodu nadstavby MIUI 13. Za posledné roky však Xiaomi získalo so svojou nadstavbou pre systém Android veľký úspech a dnes sa môže pochváliť 500 miliónmi aktívnych používateľov. Je však treba dodať, že ide o používateľov, ktorí túto nadstavbu využívajú naozaj denne.

Za posledný rok sa čísla veľmi posunuli

Keď sa pozrieme na samotné číslo 500 miliónov aktívnych používateľov, môže sa nám to zdať naozaj veľa. Čo ak vám však povieme, že si nadstavba MIUI za posledný rok polepšila celkovo až o 100 miliónov aktívnych používateľov? Ide o značný pokrok a veľký úspech čínskeho giganta. Očakávame však, že toto číslo bude ďalej narastať i vďaka distribúcii nadstavby s označením číslom 13. Tá má získať prekopané používateľské rozhranie a v skutočnosti pôjde o naozaj najvyspelejšiu verziu nadstavby spoločnosti za posledné roky.

Už dnes sa môžeme pozrieť na zoznam podporovaných smartfónov, ktoré nadstavbu získajú. Zoznam je celkom obsiahly a my sa tešíme z toho, koľko modelov najnovšiu verziu naozaj získa. Nájdete aj vy svoj smartfón na zozname kompatibilných modelov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre