Nadstavba MIUI 13.5 je zrejme za rohom: Unikajú ďalšie informácie o pripravovanom systéme od Xiaomi!

Nadstavba MIUI 13.5 získa nové logo, ktoré nám však pripomína jedno staršie. Spoločnosť sa tak má vrátiť k stabilite a chodu bez problémov.

MIUI 13.5 logo 1
Zdroj: Xiaomiui

Nadstavba MIUI v súčasnosti prichádza do viacerých smartfónov s verziou MIUI 13. Nie je však žiadnym tajomstvom, že čínske Xiaomi už dlhšiu dobu pracuje na ďalšej väčšej aktualizácii na verziu MIUI 13.5. Táto nová verzia sa podľa všetkých dostupných informácií má sústrediť na funkcie zlepšujúce prácu so smartfónom jednou rukou. Má sa to týkať aj zmeny používateľského rozhrania, ktoré má byť po novom o niečo viac minimalistické a navyše aj uľahčovať používanie zariadenia. Rátame s posunom niektorých ikon a funkcií, ktoré sa na displeji budú zobrazovať na iných miestach. Redizajn prostredia nám naznačuje aj nové logo nadstavby, ktoré pre nás prináša komunita Xiaomiui. A teraz sa naň pozrieme spoločne.

Uniklo logo nadstavby MIUI 13.5

Nadstavba MIUI 13.5 je podľa všetkého už za rohom. A aj keď mnohí z vás stále čakajú na príchod momentálne aktuálnej verzie MIUI 13, čínsky gigant už teraz pracuje na novšej verzii. Tá má ako sme spomínali priniesť redizajn prostredia, ktorý nám sľubovala už nadstavba MIUI 13. Toho sme sa však nedočkali a zmeny zrejme prídu až s „polovičnou“ verziou nadstavby. Tešiť sa máme vraj na posun navigačných tlačidiel, ktoré nám zjednodušia prácu so smartfónom jednou rukou. Zmien však bude viac.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
MIUI 13.5 logo
Zdroj: Xiaomiui

Keď sa pozrieme na logo nadstavby MIUI 13.5, môžeme v ňom vidieť skryté číslice 3 aj 5. Logo totiž vychádza z pôvodnej nadstavby MIUI 13, no číslovka tri je v tomto prípade mierne pozmenená a v niektorých miestach je prerušovaná jej línia. V tejto prerušenej línii môžeme vidieť ako číslovku tri, tak aj číslovku 5. Z loga teda vychádza, že v skutočnosti pôjde o nadstavbu MIUI 13.5. Zmena prišla navyše aj vo farebnom rozložení loga, ktoré nám môže niečo pripomínať.

Návrat k nadstavbe MIUI 11?

Keď sa pozrieme na nové logo nadstavby MIUI 13.5, farebne sa ladí rovnako, ako staršie logo nadstavby MIUI 11. Niektoré zdroje vravia, že Xiaomi sa uchýlilo k tejto farebnej kombinácii zámerne, keďže sa chcelo vrátiť späť ku koreňom nadstavby MIUI 11. A aký by k tomu mal byť dôvod? Nadstavba MIUI 11 je totiž poslednou verziou úpravy systému Android od Xiaomi, ktorá bola populárnou medzi fanúšikmi pre svoju stabilitu a bezproblémový chod.

Nadstavba MIUI 12 však už mala svoje chyby a diery v stabilite. Fanúšikovia sa začali na problémy hromadne sťažovať a vyriešenie problémov neprišlo ani s príchodom nadstavby MIUI 12.5. „Trinástka“ sa však mala vrátiť späť k bezproblémovému chodu a vyriešeniu všetkých problémov. Zdá sa však, že Xiaomi chce touto farebnou kombináciou ukázať používateľom že na nadstavbe naozaj pracovalo a navodiť dojem, že nadstavba bude bezpečná a s MIUI 13.5 sa spoločnosť rozlúči s érou problémov a nestability vo svojich zariadeniach.

Pozdáva sa vám nové logo nadstavby MIUI 13.5? A bude váš smartfón s novou verziou nadstavby ešte kompatibilný? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre