Na Slovensku je najrýchlejšie rastúci výrobca smartfónov Xiaomi. Ako je to v susedných krajinách?

Xiaomi rastie nie len na Slovensku, ale aj v susedných krajinách

Ako sa dari xiaomi v strednej europe
Zdroj: Vosveteit.sk

Posledné mesiace môžeme čítať o tom, ako sa darí spoločnosti Xiaomi na svetových trhoch, ako sa spoločnosti však darí na Slovensku a v susedných krajinách? Vďaka dátam spoločnosti statcounter.com môžeme mať ako taký prehľad, ako sa darí spoločnosti aj v jednotlivých regiónoch.

Na Slovenku ide o najrýchlejšie rastúceho výrobcu smartfónov

Na Slovensku možno podľa dát spoločnosti vidieť, že Xiaomi je najrýchlejšie rastúcim predajcom smartfónom pričom od januára 2019 zvýšil svoj trhový podiel približne o 100%. Ako môžete nižšie vidieť, tak Xiaomi aktuálne pokrýva viac ako 14% trhu. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Darí sa však spoločnosti rovnako aj na susedných trhoch?

Česko je na tom podobne ako my

Výnimkou nie je ani český trh, kde sa spoločnosti náramne darí. Ako môžete vidieť nižšie, tak dáta odhaľujú, že Xiaomi rovnako ako na Slovensku, rastie aj v Českej republike. Zatiaľ čo spoločnosť v januári 2019 pokrývala „len“ 11,23%, tak dnes to je už 18,69%.

Xiaomi rastie aj v Maďarsku

Tak ako v predošlých regiónoch, tak aj v Maďarsku dominuje „svätá trojica“ – Samsung, Huawei a Apple. Dáta nižšie však ukazujú, že rovnako ako v predošlých regiónoch, Xiaomi naberá na sile. Aktuálny trhový podiel spoločnosti je  10,1%. V januári 2019 bol trhový podiel spoločnosti 5,77%.

V Ukrajine Xiaomi dominuje

Ako môžete vidieť nižšie, tak v Ukrajine spoločnosť Xiaomi dominuje. Pokrýva 30,64% trhu. Druhým najsilnejším hráčom je Samsung s 23,58% podielom. Potom nasleduje Apple s 21,25% podielom a Huawei s 10,12% trhovým podielom.

 

„Čierna ovca“

Pri pohľade na susedné Rakúsko, by ste majiteľov smartfónov Xiaomi hľadali vcelku ťažko. Dôvodom je, že spoločnosť v danej krajine podľa dát statcounter.com pokrýva len 2,61% trhu. Zaujímavosťou je, že dominuje americký Apple s trhovým podielom 35,85%. Pravdepodobne je to spôsobené kúpnou silou obyvateľstva, ktorá je silnejšou v porovnaní s ostatnými regiónmi.

Ako môžete vidieť v štatistikách vyššie, tak v okolitých krajinách s výnimkou Rakúska, je Xiaomi vskutku silným hráčom, ktorý za posledné roky naberá na sile. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre