Na ceste je nástupca legendárneho Poco X3 Pro: Bude však tento model naozaj skutočným nástupcom?

Model Poco X3 Pro zrejme získa o niečo slabšieho nástupcu. Poco X4 Pro totiž nezíska taký výkon, aký dosiahol jeho predchodca.

Poco X3 Pro
Zdroj: Youtube.com (Tech Spurt)

Model Poco X3 Pro je tu s nami od marca minulého roku, no zdá sa, že čínske Xiaomi pre nás už chystá jeho nástupcu. Nový model od spoločnosti Xiaomi však nemá byť úplnou novinkou, nakoľko všetci dobre vieme, že medzi dcérskymi spoločnosťami čínskeho Xiaomi často prichádza k tzv. rebrandingu. V takomto prípade sa častokrát stáva, že nám napríklad spoločnosť Redmi predstaví nejaký model, ktorý sa nedostane do úplne všetkých kútov sveta. V takom prípade prichádza iná časť skupiny Xiaomi, ktorou bude v tomto prípade Poco a prinesie identický model výbavou, no dizajn získa odlišný. A inak tomu nemá byť ani v prípade modelu Poco X4 Pro, ktorý má kopírovať opäť model od Redmi, informuje komunita Xiaomiui.

Poco X4 Pro – Redmi Note 11 Pro 5G v novom kabáte

Nástupcom populárneho modelu Poco X3 Pro má byť nový model, tentokrát s označením X4 Pro. Nové informácie však naznačujú, akú výbavu tento model získa a my už vieme, ktorému smartfónu presne táto výbava patrí. Ide o model Redmi Note 11 Pro 5G, ktorý nám Xiaomi predstavilo len pred pár dňami. Tento model sa však nachádza na trhu i u nás. Vyzerá to teda tak, že v konečnom dôsledku sa na našom trhu ukážu opäť dva identické modely, raz pod krídlami Redmi, druhýkrát pod krídlami Poco.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nový model má získať čipset Snapdragon 695, 120Hz AMOLED displej či kameru v zložení troch snímačov. Ide o 108+8+2mpx snímače kamery, pričom na prednej strane bude model zdobiť 16mpx selfie kamera v punch-hole priestrele. O výdrž smartfónu sa postará 5000mAh batéria a rýchle 67W nabíjanie, ktoré batériu nabije už v priebehu niekoľkých minút do takej úrovne, že nám vydrží na niekoľko hodín. Samozrejmosťou bude aj prítomnosť 3.5mm jacku či možnosť NFC pripojenia pre bezkontaktné platby smartfónom.

Pôjde o skutočný posun vpred?

Model Poco X3 Pro ku nám prišiel minulý rok ako smartfón, ktorý priniesol celkom vysoký výkon. Postaral sa oň čipset Snapdragon 860, ktorý by sme mohli zaradiť medzi lepšie 5G čipsety od Qualcommu. Využitý čipset v modeli Redmi Note 11 Pro 5G však nie je úplne posunom v prípade staršieho Poco X3 Pro. Snapdragon 695 totiž neprináša vyšší výkon ani pre bežné používanie, ani pre hranie. Prináša však lepšiu úsporu batérie, na ktorú nie je toľko náročný. Na druhú stranu však môžeme povedať, že model Poco X4 Pro asi nebude tým správnym nástupcom v porovnaní so starším Poco X3 Pro.

Nie je zatiaľ úplne jasné, či sa v prípade nového Poco X4 Pro udejú i nejaké zmeny. Všetky zdroje však zatiaľ poukazujú na to, že by modely mali byť identické. Či tomu tak naozaj bude sa dozvieme už vo veľmi blízkej dobe. Nový smartfón totiž prešiel IMEI databázou a jeho predstavenie by malo prebehnúť už vo veľmi blízkej dobe.

Čo poviete na výbavu modelu Poco X4 Pro? Myslíte si, že ide o skutočného nástupcu modelu Poco X3 Pro? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre