HuaweiSpravodajstvo

Myslíte si, že Huawei nemá na európsku ekonomiku žiaden vplyv? Práve naopak

Huawei je v našich končinách naozaj silným hráčom

Činnosť spoločnosti Huawei v Európe naviazaná na státisíce pracovných miest, pričom do európskej ekonomiky „leje“ nemalé finančné prostriedky, vyplýva to z najnovšej „Správy o vplyve spoločnosti Huawei na európsku ekonomiku“, ktorú vydal renomovaný inštitút Oxford Economics Reasearch Institute. O výsledok správy informoval zahraničný (čínsky) zdroj ITHome.

Huawei má na európskom trhu silnú pozíciu

I keď si to možno veľká časť z nás neuvedomuje, spoločnosť Huawei je aj napriek nátlaku zo strany USA stále silnejúcim hráčom aj v našom, teda európskom priestore. V posledných rokoch prúdili do Európy naozaj obrovské finančné prostriedky zo strany spoločnosti Huawei, ktorá začala presúvať kritickú infraštruktúru práve do vybraných európskych krajín. Pôvodne americké vývojové strediská a iné dôležité pracoviská sa tým pádom stali dôležitou infraštruktúrou, ktorú chce spoločnosť Huawei vybudovať v nasledujúcich rokoch, aby zabezpečila neustály vývoj a aby si udržala tempo s konkurenciou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Či sa nám to páči alebo nie, Huawei na európskom trhu zostane ešte minimálne niekoľko rokov, keďže je naozaj silným hráčom na našom trhu. Podľa spomínanej ekonomickej správy je práve na značku Huawei v priestore Európy naviazaných viac ako 224 300 pracovných miest, pričom spoločnosť v roku 2019 odviedla vyše 6,6 miliárd eur na daniach. Podľa štatistík tak ide o celkový prínos pre európsku ekonomiku na úrovni zhruba 16,4 miliárd eur.

Neustále podávanie patentov iba vylepšuje budúcnosť spoločnosti

Priame investície a podpora vývoja v rámci Európy podčiarkuje spoločnosť Huawei neustálym podávaním nových patentov. V rebríčku patentových prihlášok Európskeho patentového úrady z roku 2019 sa patentové prihlášky spoločnosti Huawei umiestnili na prvom mieste. Podobne sú na tom aj investície do priemyselného výskumu a vývoja v rámci EÚ, keďže aj v tomto naozaj zásadnom rebríčku Európskej komisie z rokov 2018/2019 sa spoločnosť Huawei umiestnila na 5. priečke.

Spoločnosť Huawei je tak nepochybne stále viac silnejúcou spoločnosťou aj na európskom trhu a investície do výskumu a vývoja sú rozhodujúce pre zlepšenie celkovej produktivity európskeho hospodárstva. Budúcnosť spoločnosti, respektíve jej vybraných produktov a služieb v rámci Európy je však aj napriek jej veľkému prínosu stále nejasná.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close