Muž žaluje Apple: iPhone, iPad, iPod sú fake

Zdroj: marbleofdoom.com

Nie je žiadnou novinkou že  Apple bola niekoľko krát súčasťou súdnych sporov. A to práve z dôvodu ako navrhla svoje mobilné telefóny. Ale tento prípad je o trochu  niečo viac ako šokujúci. Muž  z Floridy postavil spoločnosť pred súd práve kvôli trom produktom Apple ktoré sám vlastní. Tvrdí, že vzory  iPhone, iPad a iPod boli odkopírované z vlastných, ručne kreslených návrhov. Navyše tie mali byť vyhotovené pre ,,elektronické čítacie zariadenia (ERD)“ z roku 1992.

Thomas S Ross vo svojej žalobe tvrdí, že on bol prvým človekom ktorý nákresy zhotovil aby vytvoril novú kombináciu médii a komunikačných nástrojov. Totožnosť nákresov  iPhone, i Pod, Tabletov a ďalších zariadení si Applelen privlastnil.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa zákona dokumentácia zahŕňa kresby všetkých Rossových designov od mája do septembra 1992. Podľa tvrdení, produkty Apple sú v podstate rovnaké ako Rossove technické výkresy ERD. Navyše trojrozmerný vzhľad mobilných telefónov stelesňuje  neestetický vzhľad a pocit. apple-florida-copycat-lawsuit-02

Peniaze za svoj návrh ani nevidel!

Ross vo svojich nákresoch prezentuje aj kombináciu ďalších technických objektov. Tentokrát sa jedná o dvoj-kombináciu známu ako ,, Cypher-text“, teda čítacie zariadenie a ,,Cypher-poznámka“, nazývaná aj ako písacie zariadenie.

O patent pre svoje návrhy požiadal už v novembri 1992, ale ako Telegraph informoval žiadosť o patent  v apríli 1995 bola zamietnutá. Dôvodom boli nezaplatené poplatky  za nepodanie žiadosti o US Patent a korešpondenciu.

Súdny proces očiernil Apple

Podľa neho, Apple namiesto vytvárania vlastných nápadov, radšej preferuje kultúru potopenej stratégie vývoja a výskumu na úrovni smetí. Ross nepopiera, že utrpel veľkú a nenapraviteľnú ujmu ktorá sa v peniazoch vyjadriť nedá. Napriek tomu  žiadal na súde   finančné odškodné. Očakáva sa, že zo spoločnosti Apple dostane 10 miliárd $ a taktiež verí, že  dostane 1,5% zo všetkých   budúcich predajov Apple zariadení.

zdroj: Neowin.net

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre