Musk sľubuje „kvantový skok“ v autonómnom riadení vozidiel

Malo by sa tak stať najneskôr do 10 týždňov

autonomny vozidlo tesla
Zdroj: YouTube (greentheonly)

Keď príde reč na autonómne riadenie vozidiel, tak existujú dva tábory ľudí. Jeden hovorí, že táto technológia nebude v najbližšie roky natoľko dokonalou, aby mohla jazdiť po cestách bez zásahu vodičov, a druhá skupina zas hovorí, že zavedenie tejto technológie do praxe je predo dvermi.

V súčasnosti najpokročilejšou technológiou disponuje pravdepodobne spoločnosť Tesla, ale aj tá dokáže z času na čas urobiť chyby, ktoré majú fatálne následky. Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál electrek.co však hovoria, že v dohľadnej budúcnosti niekoľkých týždňov, by Tesla mohla prísť s novými vylepšenými systémami, ktoré by mohli posunúť systém autopilota  míľovými krokmi dopredu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Kvantový skok“

Portál sa odvoláva na Elona Musku, ktorý hovorí o významných zmenách v prepisovaní kódu autopilota Tesly, ktorý by mal získať finálnu podobu najneskôr do 10 týždňov. Konkrétne hovorí o „kvantovom skoku“ v autonómnom riadení vozidiel.

„Vylepšenie FSD príde ako kvantový skok, pretože je to zásadné prepísanie architektúry, a nie prírastkové vylepšenie. Osobne riadim alfa verziu v aute (pozn. redakcie: ide o vývojárske zostavenie systému), kde pri ceste z domu do práce robím takmer nulového zásahy. Verejné vydanie vylepšení príde za 6 až 10 týždňov. “ hovorí Elon Musk.

Vývojárska verzia softwaru pre autopilota spoločnosti by mala byť dostupná najskôr pre majiteľov automobilov, ktorí sú zapojení v programe „Early Acces“ (pozn. redakcie: ide o program skorého prístupu). Následne po úspešnom otestovaní nového softwaru, by mala byť uvoľnená veľká aktualizácia pre všeobecnú flotilu automobilov Tesla.

Tesla soferovanie bez drzania volanta
Zdroj: Youtube (Muskology)

Elon Musk ďalej prezradil, že verí, že do konca roka bude úroveň autopilota spoločnosti na takej úrovni, že nebude potrebný už vôbec žiaden zásah zo strany šoféra. Ak by sa to Muskovi podarilo dosiahnuť, tak teoreticky by mohol zrealizovať v dohľadnej dobe svoj plán s vozidlami „Robotaxi“, ktorý predstavil v priebehu minulého roka. Vo svojej podstate by malo ísť o robotické samo-riadiace sa taxíky.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre