Musk si z vyhrážok hackerskej skupiny Anonymous nerobí veľkú hlavu. Reaguje na satirické video, ktoré zosmiešňuje hackerov

Elon Musk reagoval na satirické video, ktoré napodobňuje vyhrážky hackerskej skupiny Anonymous.

Anonymous anonymne surfovanie po internete
Zdroj: unsplash.com (Michal Matlon)

Musk si z vyhrážok hackerskej skupiny Anonymous nerobí veľkú hlavu. Reaguje na satirické video, ktoré zosmiešňuje hackerov.

Začiatkom týždňa sme upozorňovali na hackerskú skupinu Anonymous, ktorá vyslala Muskovi jasnú správu, aby neovplyvňoval trhy s kryptomenami. Hackeri tvrdia, že Musk prostredníctvom série svojich statusov a krokov vo veľkej miere ovplyvňuje trh s kryptomenami ako sa mu to hodí. Rovnako hovoria, že jeho krokmi napomohol negatívne poznačiť životy mnohých ľudí. Hackeri mu konkrétne povedali:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Z komentárov k vašim príspevkom na Twitteri sa zdá, že hry, ktoré ste hrali na kryptotrhoch, zničili mnohým životy,“ uviedla hackerská skupina Anonymous vo videu.

Hackeri rovnako prízvukovali, že ak bude aj naďalej pokračovať v tejto aktivite, tak sa  mu to môže nepekne vypomstiť.

„Možno si myslíte, že ste najchytrejší človek v miestnosti, ale teraz ste stretli svojho súpera. Sme anonymní! My sme légia! Očakávajte nás.“

Elon Musk si z hackerov nerobí veľkú hlavu

Najnovšie portál Futurism.com poukazuje na reakciu Elona Muska, ktorý si z vyhrážok hackerskej skupiny nerobí veľkú hlavu. Elon Musk namiesto toho, aby stiahol chvost, tak sa rozhodol podryť autoritu hackerskej skupiny. 

Elon Musk najnovšie reagoval na satirické video nahrané jedným z investorov spoločnosti Tesla, v ktorom na vyhrážky hackerov reaguje neznámy hlas a pýta sa hackera vo videu „Počkaj, počkaj, počkaj,… Si to ty, si Gordon Johnson.“ Na čo mu hacker odpovedá „Kto je to Gordon Johnson, o ktorom hovoríte?“

Pre kontext treba dodať, že Gordon Johnson je jedným z najväčších kritikov spoločnosti Tesla, ktorý dlhodobo tvrdí, že hodnota spoločnosti Tesla je vysoko nadhodnotená.

Zdá sa, že satirické video udrelo akordom, pričom Musk na Twitteri odpovedal dvoma vysmiatymi emodži. Ako ukazujú Muskove interakcie, generálny riaditeľ vždy rád zostával vo svojej bubline na platforme sociálnych médií. V mnohých ohľadoch bolo satirické video ušité na mieru práve pre neho.  V každom prípade ide o reakciu, ktorú si mohol Musk odpustiť. Dôvodom je, že môže vyvolať potenciálny konflikt medzi hackermi a Muskom, na ktorý na konci dňa pravdepodobne doplatia aj zákazníci spoločnosti Tesla, prípadne ďalších muskových firiem. Otázna bude teraz reakcia hackerov, či to nechajú tak, alebo zareagujú. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre