Motorola predstavila cenovo dostupné smartfóny Moto G6 a Moto E5 s displejom 18:9 a zaujímavým hardvérom

Motorola Moto G6
Produktová fotografia

Spoločnosť Motorola oznámila dva zaujímavé cenovo dostupné smartfóny s názvom Moto G6 a Moto E5. Obe novinky sa svojim výkonom a výbavou radia do strednej triedy a aj napriek dostupnejšiemu segmentu, zaujmu najnovším Androidom 8.0 Oreo či displejmi s pomerom strán 18:9.

Motorola Moto G6
Produktová fotografia

Motorola Moto G6 prichádza až v troch verziách

Motorola predstavila v rámci rodiny G6 až trojicu nových smartfónov. Konkrétne je reč o smartfóne Moto G6 Play, Moto G6 a Moto G6 Plus. Všetky tri nové smartfóny ponúkajú displej s dnes už žiadaným pomerom strán 18:9. Najdostupnejší model ponúka 5,7″ displej s rozlíšením 1440 x 720 pixelov, kým zvyšné dva model zaujmu 5,7″a a 5,9″ displejom s vyšším rozlíšením 2160 x 1080 pixelov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nové smartfóny Motorola Moto G6 vyzerajú veľmi zaujímavo a nie je žiadnym tajomstvom, že si za inšpiráciu berú dizajn z minuloročného smartfónu Moto X4. Moto G6 Play je vybavený 8-jadrovým procesorom Snapdragon 427, ktorému sekunduje 2/3 GB RAM a 13 GB úložisko s možnosťou rozšírenia prostredníctvom pamäťovej karty. Model ponúka 13 Mpx zadný fotoaparát a zaujme predovšetkým silným 4000 akumulátorom. Bohužiaľ sa výrobca rozhodol do tohto smartfónu ešte stále osadiť nabíjací konektor Micro-USB, čo je možno škoda, keďže konkurencia sa už začína zameriavať na USB-C konektor.

Motorola Moto G6
Produktová fotografia

Motorola Moto G6 pod kapotou ponúka o niečo výkonnejší 8-jadrový procesor Snapdragon 450 s 3 alebo 4 GB RAM a 32 alebo 64 GB úložiskom. Najlepšie vybaveným modelom je smartfón Moto G6 Plus, ktorý výrobca osadil o triedu lepším procesorom Snapdragon 630. Tento model bude navyše dostupný s 4 alebo 6 GB RAM a s 64 až 128 GB úložiskom.

Oba modely, teda Moto G6 a Moto G6 Plus, ponúkajú rovnaký zadný duálny fotoaparát s rozlíšením 12 Mpx a 5 Mpx. Skvelou správou je aj prítomnosť čítačky odtlačku prsta pod displejom, takže Motorola sa pravdepodobne nenechala odstrašiť a aj naďalej umiestňuje čítačku tam, kde to má pravdepodobne najväčší zmysel.

Moto E ako cenovo najdostupnejší model

Motorola po boku modelov Moto G6 a Moto G6 Plus, predstavila taktiež model Moto E5, E5 Plus a E5 Play. Tieto smartfóny narozdiel od G6tiek ponúkajú o niečo slabší procesor, 2 GB operačnú pamäť RAM a 16 GB úložisko. Ich veľkou prednosťou bude skvelý pomer ceny a výkonu napriek prítomnej silnej batérií a zaujímavému dizajnu.

Produktová fotografia – E5 Plus

Aktuálna cena a dostupnosť nových smartfónov na Slovensku ešte nie je presne známa. Každopádne je viac než isté, že sa väčšina z týchto modelov dostane aj na Slovensko už v priebehu následujúcich týždňov či mesiacov.

Zdroj: 9to5google.com, úvodný obrázok: Produktová fotografia

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre