SpravodajstvoWindows

Microsoftu uniklo na web 32TB dát. Vrátane zdrojového kódu interného zostavenia Windowsu 10

Ani najväčšie spoločnosti ako sú Google, Microsoft, Apple a ďalšie sa z času na čas nevyhnú nejakému tomu fópa. Najčerstvejším príkladom je práve redmontský gigant, ktorému uniklo 8TB komprimovaných dát, ktoré po rozbalení obsahujú až 32TB dát.

Medzi dátami bolo viacero neverejných súborov, vrátane interného zostavanie Windowsu 10, ktoré nebolo dostupné ani v rámci programu Windows Insider.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Okrem toho sa dostali do obehu aj dáta týkajúce sa serverovej platformy Windows Server 2016 ako aj Windows 10 „Mobile Adaptation Kit“, na čo upozornilo viacero internetových médií (jedná sa o nástroj, ktorý umožňuje spúšťať mobilný operačný systém Windows 10 na širokom spektre prenosných zariadení).

Medzi ďalšími uniknutými nástrojmi mali byť aj zdrojové kódy Shared Source Kit obsahujúce podporu USB zariadení, Wi-Fi, a ďalších komponentov.

Zdroj: TheRegister

Medzičasom aj samotná spoločnosť Microsoft potvrdila únik vybraných dát, medzi ktorými nemali chýbať  časti zdrojového kódu samotného systému Windows 10. Na prvý pohľad to však môže vyzerať ako bezvýznamná situácia, avšak v skutočnosti to tak nie je. Totiž hoci sa jedná o staršie dáta, tak aj napriek tomu môžu poslúžiť hackerom do budúcnosti na obchádzanie bezpečnostných opatrení alebo odhaľovanie chýb v produktoch.

Zdroj: TheRegister

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close