Microsoft zastavuje podporu Skype-u pre 85% Windows Phone používateľov

Zdroj: vlastný

Ak patríte medzi aktívnych Windows Phone 8.1 používateľov využívajúcich službu Skype, tak máme pre vás nemilé správy, totiž podpora pre túto službu bola ukončená. O týchto plánoch sme vám priniesli  informácie ešte v auguste tohto roku a toto opatrenie sa po novom dotklo aj vybraných Windows 10 Mobile používateľov.

Aplikáciu si už v týchto  dňoch z Windows Store nestiahnete a jediným riešením ako ju dostať do vášho smartfónu je ju už  nainštalujete z externého zdroja, ale nebude vám to aj tak už moc platné – nebude vám totiž už fungovať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hoci Microsoft svojho času ešte informoval, že aplikácia bude podporovaná pre Windows 10 Mobile používateľov, tak toto tvrdenie nie je „úplne“ pravdivé, totiž podporu dostane len pre Windows 10 Mobile zariadenia  s nainštalovaným Buildom 1607 a vyšším (Výročná aktualizácia).

skype-podpora

Sami sme zvedaví čo tento krok Microsoftu (hoci čiastočne oznamovaný) spraví s dôverou v samotnú Windows platformu. Dnes je to totiž Skype, ktorý nemusí používať každý, ale zajtra to môže byť Cortana pre vybrané zariadenia alebo Microsoft Edge či iná populárna služba za ktorou sú tisíce používateľov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre