Microsoft začal s rebrandingom Windows Store obchodu. Po novom sa volá Microsoft Store

Zdroj: vlastný

Mesiac dozadu sme vás informovali o tom, že Microsoft začína s rebrandingom Windows Store obchodu. Po novom sa má volať Microsoft Store. Tak sa teraz aj deje, viacero používateľov začína hlásiť dostupnosť aktualizácie, ktorá mení názov obchodu ako na smartfónoch tak aj na PC.

Zatiaľ čo aktualizácia v rámci Windows 10 Mobile neprináša veľa noviniek, teda okrem drobných grafických vylepšení a miernej optimalizácie stability, tak zmeny na PC sú výraznejšie. V rámci PC verzie obchodu sme sa dočkali viacerých zmien, okrem teda tých grafických, ktoré sa nesú v širšom duchu ako na mobilnej platforme v dizajnovom jazyku Fluent Design a klasických vylepšení stability aplikácie, tešiť sa môžeme aj na rozšírenie ponuky obchodu, napríklad o hardware.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zmeny sa však ako môžete vidieť týkajú hlavne prinesenie nového loga, ktoré sa nesie v duchu Windows 8 a dizajnových prvkov. V rámci dizajnu sú najvýraznejšími zmenami transparentnosť či nové animácie.  Môžeme však špekulovať, že Microsoft tieto zmeny  prináša s cieľom spájania viacerých platforiem v „jednu“ čo aj viackrát v rámci strategie spoločnosti inicioval. Na „konci dňa“ by tak mohol priniesť „medziplatformový“ obchod, najmä teda čo sa týka obsahu ako hudba či filmy. To je však stále ešte stále len špekuláciou, a či sa naplní uvidíme v budúcnosti.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre