APLIKÁCIE A HRYExcel návody

Microsoft Word dostal novú funkciu. Dokáže sumarizovať text. Dostupnou nebude ale pre každého

Microsoft zverejnil ďalšiu funkciu Microsoft Copilot pre svoj balíček Microsoft 365. Teraz láka na automatické sumáre dokumentov a ďalšie funkcie. No nebudú dostupné pre každého.

Microsoft pridal novú funkciu do svojho balíčka Microsoft 365, ktorý obsahuje aplikácie ako Word, Excel či PowerPoint. Po novom majú užívatelia prístup k sumáru dokumentu vygenerovaného umelou inteligenciou. Sumár sa ukazuje užívateľom pri zdieľaní súborov cez OneDrive. Skrátený zápis dostanú pri zdieľaní priamo do e-mailu. Najlepšie dokážu využiť túto funkciu zaneprázdnení profesionáli, ktorí nemajú čas čítať si dlhé dokumenty.

Funkciu, ktorá umožní vkladanie sumárov v dialógových oknách prostredníctvom e-mailu pri zdieľaní wordovských dokumentov online, bude dostupná používateľom od februára tohto roka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Microsoft si obohacuje portfólio prémiového predplatného

Treba ale podotknúť, že technologický gigant ponúka túto službu iba pre predplatiteľov licencie na Microsoft Copilot pre Microsoft 365, čo je nadstavbová licencia pre Microsoft 365. Microsoft si za ňu účtuje 28,10 € mesačne na užívateľa.

Okrem sumarizovania dlhých dokumentov, o ktorých píšeme vyššie, dokáže Microsoft Copilot (po starom Bing chat) taktiež sumarizovať texty e-mailov, vizualizovať vaše poznámky do ucelenej podoby či dokonca naživo vytvárať poznámky toho, čo sa povie pri pracovnej online porade.

Microsoft taktiež vymyslel pre služby umelej inteligencie jednotlivé uplatnenie v mnohých programoch balíčka Microsoft 365

  • Teams: sumarizuje obsah až do 30 dní dlhej konverzácie.
  • Word: dokáže mimo iného na povel z textu spraviť tabuľku alebo formátovať text.
  • Outloook: spolupracuje v ekosystéme medzi správami v chate a kalendárom.
  • PowerPoint: vymýšľa nové návrhy vzhľadu na povel alebo generovať úplne nové prezentácie na základe Wordovského dokumentu.
  • Excel, kde dokáže na povel upravovať tabuľky.
  • OneNote: rýchlo generuje zhrnutia vašich poznámok.
  • WhiteBoard: dokáže vizualizovať a kategorizovať vstupy.
  • Loop: dokáže vytvárať nový obsah a nápady.

Kto každý môže Microsoft Copilot pre Microsoft 365 získať?

Copilot si môžu do svojho balíčka predplatiť iba majitelia licencií pre podniky, podnikateľov alebo vzdelávanie. Pre bežných užívateľov aktuálne Microsoft túto verziu neponúka.

Microsoft Copilot pre Microsoft 365 je aktuálne dostupný celosvetovo, ale aktuálne funguje iba vo vybraných jazykoch. V prvej polovici tohto roka sa k nim má pridať napríklad aj čeština.

Microsoft ukazuje naozaj inovatívne a nápomocné spôsoby, ako využiť služby umelej inteligencie pre bežnú prácu s počítačom. Narozdiel od takých NFT, okolo ktorých bol mediálny ošiaľ v minulých rokoch, umelá inteligencia má skutočné využitie aj pre bežných ľudí, čo ju predurčuje ku komerčnému úspechu. Je teda iba otázkou času, kedy budú Microsoft nasledovať ostatné technologické firmy a ponúknu ľuďom služby umelej inteligencie vo svojich ekosystémoch.

Blízko má k tomu Google vďaka širokej škále svojich produktov a vlastnému chatbotovi s menom Bard. So zameraním na smart domácnosti sa o to isto búde snažiť Amazon, z dlhodobého hľadiska sa isto bude ozývať aj Meta s rozšírenou realitou. Okrem toho, Meta už dlhodobo využíva umelú inteligenciu pre svoje algoritmy. Posledným technologickým hráčom, ktorý na vlnu umelej inteligencie ešte nenaskočil, je Apple. Čert by to však nechcel, ak by niečo nemali skryté v rukáve aj oni.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close