Microsoft vystavil digitálnej mene Bitcoin červenú!

Zdroj: vlastný

Raz si hore a raz si zase dole. Tak toto porekadlo pre digitálne meny platí takmer na 100%.  Výnimkou nie je ani digitálna Bitcoin, ktorá v rámci minulého roka viackrát vystrelila, ale aj niekoľkokrát padla.  Nuž, táto nestabilita sa odzrkadlila aj u viacerých obchodníkov, ktorí túto menu akceptovali. Medzi tých významnejších patrí napríklad herná služba Steam, ktorá oznámila, že Bitcoin nebude už naďalej podporovať.

Najnovšie Bitcoin nebude podporovaný aj u ďalšieho veľkého hráča na trhu. Reč je konkrétne o technologickom gigantovi Microsoft. S týmito informáciami prišiel portál Bleeping Computer. Aktuálne na stránkach Microsoftu nie je možné platiť prostredníctvom digitálnej meny. Na druhej strane Microsoft aj naďalej však ponúka možnosť pripísania kreditov za poplatok v Bitcoin mene.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: bleepingcomputer.com

Microsoft zároveň odporúča pri platbách využiť prioritne iné možnosti. Napríklad prostredníctvom kreditnej či debetnej karty, cez Paypal účet alebo prostredníctvom internet bankingu.

V každom prípade Bitcoin v prípade veľkých výkyvom na trhu to bude mať u predajcov náročné, pevne však veríme, že do budúcnosti trh s digitálnymi menami sa stane „plnohodnotným“ finančným trhom, ktorý bude charakteristický stabilitou, aby sa stal atraktívnym pre väčšie množstvo predajcov.

Zdroj: Bleeping Computer, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre