Windows

Microsoft ukončí vývoj klasickej OneNote aplikácie. Sústredí sa už len na UWP verziu aplikácie

Tento rok bude z hľadiska produktového portfólia spoločnosti Microsoft mierne odlišný ako tie predošlé roky. Napríklad kancelársky balíček Office 2019, bude dostupný už len pre zariadenia s operačným systémom Windows 10.

V aktívnom vývoji bude už len OneNote vo verzii UWP

Najnovšie sa dostali na povrch informácie aj o populárnej aplikácií OneNote, ktorá je aktuálne dostupná v dvoch verziách, a to v podobe klasickej aplikácie a UWP aplikácie, ktorú nájdeme v Microsoft obchode. Microsoft sa podľa aktuálne dostupných správ rozhodol, že bude podporovať aktívny vývoj už len UWP verzie aplikácie, ktorá bude súčasťou balíka Office 2019.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pre koncových používateľov to znamená, že nové funkcie a aktualizácie bude dostávať už len UWP aplikácia, ktorá je dostupná len pre Windows 10 zariadenia. Čo sa týka OneNote 2016 aplikácie, tak tá bude dostupná aj naďalej pre používateľov, ktorí ju uprednostnia.

Microsoft v rámci postu, ktorý uverejnil na svojich stránkach, informoval aj o viacerých novinkách, ktoré by mali priniesť jednoduchší spôsob vytvárania poznámok.

Zdroj: Microsoft

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close