APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

Microsoft Store v najnovšej aktualizácii obdržal ďalšie vizuálne zmeny a novú funkciu

Aplikácia obchodu Microsoft Store v posledných dvoch týždňoch obdržala dve aktualizácie, ktoré celkom zásadne obchod zmenili. Microsoft v tomto trende chce zrejme pokračovať a s ďalším pracovným týždňom tu máme aj novú aktualizáciu pre obchod. Aktualizácia je obchodu je dostupná pre desktopovú ale aj mobilnú verziu operačného systému Windows 10. Narozdiel od predošlých aktualizácií, táto je dostupná iba pre Windows Insiderov, ktorí sú zahrnutí v okruhoch Fast Ring alebo Realease Preview Ring.

Nový vrchný panel s tlačidlom pre sťahovanie aplikácií

S novou aktualizáciou sa číslo verzie obchodu Microsoft Store zdvíha na 11710.1001.22.0. Aktualizácia prináša ďalšie zmeny v dizajne a čiastočne mení používateľské rozhranie obchodu. Do obchodu sa dostáva ďalší dizajnový prvok, ktorý má aplikáciu oživiť. Ide o „Spojené animácie“, ktoré sa do aplikácie dostávajú v podobe nového priesvitného vrchného panelu. Ten je viditeľný pri skrolovaní aplikácií v obchode. V hornej lište nájdete názov aplikácie, vývojára a v pravej časti nájdete aj cenu aplikácie a tlačidlo na stiahnutie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ste Insider a pri niektorých aplikáciách sa toto tlačidlo nenachádza? Zrejme nejde o chybu v obchode ale o zámer vývojárov obchodu. Tlačidlo sa v novej lište nachádza iba vtedy, pokiaľ ste danú aplikáciu ešte nikdy nevlastnili. To znamená, že sa tlačidlo zobrazí iba pri úplne nových aplikáciách. Ako sme spomínali už vyššie, zmeny sa týkajú ako desktopovej, tak aj mobilnej verzie operačného systému Windows 10. Aktualizácia ako vždy prináša aj hŕstku odstránených chýb a vylepšenia celkového výkonu aplikácie.

Zdroj: windowslatest.com

Pokiaľ ste Insider v okruhu Fast Ring alebo Release Preview Ring a nieste si istý, či sa Vaša aplikácia obchodu stiahla automaticky, môžete tak urobiť pomocou tlačidla nižšie.

Microsoft Store
Microsoft Store
Price: Free

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close