SpravodajstvoTechnológie

Microsoft si dal patentovať záhadné zariadenie, ktoré sa nesie v duchu Surface

Patentová vojna je v priamom v plnom prúde. Dnes sme vám priniesli informácie o patente z dielne spoločnosti Apple, ktoré do veľkej miery kopíruje PadFone od Asusu, tak v rámci amerického patentového úradu sa objavil ďalší patent „US2017/0086308 A1“, tentoraz však z kuchyne Microsoftu.

Ako môžete vidieť nižšie na obrázkoch, tak zariadenie prichádza s dvomi displejmi, ktoré podľa všetkého disponujú dotykovými obrazovkami, ktoré je možné k sebe sklopiť, resp. si nastaviť  do polohy „notebooku“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: vlastný
Zdroj: vlastný
Zdroj: vlastný

Funkcionality, či možnosti daného zariadenia ďalej opisuje patentová prihláška, ktorá pomenovala tento prístroj ako „Display Device“. Ďalej v rámci popisu sa môžete dočítať, že oba displeje sú vložené do rámika, z ktorého je možné displeje odoberať. Zároveň v zariadení by malo byť obsiahnutých viacero senzorov, napríklad tlakový senzor, ktorý umožní reagovať na základe sily vášho dotyku. Svojím spôsobom Microsoft by touto technológiou priniesol ďalšiu „dimenziu“, ktorú by boli zariadenia schopné rozoznávať. Táto technológie by si mohla nájsť napr. uplatnenie nie len v zábavnom priemysle, napr. pri hraní hier, ale v rámci produktivity – napr. v podobe pribudnutia nových gest.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close