Microsoft prinesie predátora medzi herné konzoly. Poznáme plné špecifikácie Projectu Scorpio

Zdroj: vlastný, Youtube

Project Scorpio pre mnohých určite stále nie moc známy pojem, avšak skalní fanúšikovia už vedia o čom je reč. Pre tých menej zainteresovaných, jedná sa o hernú konzolu z dielne Microsoftu, ktorá by mala prísť s nevídaným výkonom, s prívlastkom nevýkonnejšie herná konzola na svete, a to sa v týchto dňoch aj potvrdzuje.

Redakcia Digital Foundry totiž prišla s reportom, ktorý vznikol vďaka návšteve v campuse samotného Microsoftu, ktorý približuje zariadenie bližšie verejnosti. Konkrétne sme sa dočkali odhalenia špecifikácií zariadenia, ktoré mnohým vybijú zrak z očí, veď posúďte sami:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Parametre Projectu Scorpio s konkurenciou

Parametre Project Scorpio Xbox One< PS4 Pro
CPU Eight custom x86 cores clocked at 2.3GHz Eight custom Jaguar cores clocked at 1.75GHz Eight Jaguar cores clocked at 2.1GHz
GPU 40 customised compute units at 1172MHz 12 GCN compute units at 853MHz (Xbox One S: 914MHz) 36 improved GCN compute units at 911MHz
RAM 12GB GDDR5 8GB DDR3/32MB ESRAM 8GB GDDR5
Memory Bandwidth 326GB/s DDR3: 68GB/s, ESRAM at max 204GB/s (Xbox One S: 219GB/s) 218GB/s
HDD 1TB 2.5-inch 500GB/1TB/2TB 2.5-inch 1TB 2.5-inch
Mechanika 4K UHD Blu-ray Blu-ray (Xbox One S: 4K UHD) Blu-ray

 

„Project Scorpio je ďalej, než hovorí jeho časový plán. Konzola vyjde až o pol roka, ale už teraz sme videli úplne jedinečný projekt s vynikajúcim softvérom… Nejde pritom len o výkon. Microsoft sa snaží posunúť konzolové hranie oveľa ďalej, než kde sa aktuálne nachádza. Posunul nielen vnútro, ale aj zovňajšok na úplne novú úroveň „, povedal, redaktor Digital Foundry.

Mimochodom, Project Scorpio by mal priniesť aj možnosť hrania hier z Xbox One a Xbox 36, hoci sa o tom dávnejšie špekulovalo. To však nie je všetko, nový algoritmus by sa mal postarať o ich oživenie a tak priniesť aj lepší zážitok z hry (po grafickej stránke).

Nižšie si môžete pozrieť screen z testovanej hry Forza, ktorá ako inak bola testovaná v 4K kvalite.

Zdroj: EuroGamer.net

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre