Spravodajstvo​​Xbox

Microsoft predstavil očakávaný „Project Scorpio“ – Xbox One X, najvýkonejšia herná konzola na svete

Microsoft nám včera na najväčšej hernej výstave E3 v Los Angeles predstavil očakávaný Xbox One X. Tento Xbox doteraz označovaný ako Project Scorpio potvrdil fakt že Microsoft chce byť ešte silnejšou konkurenciou pre Sony. Xbox One X je podľa slov Microsoftu najvýkonnejšou hracou konzolou na svete, a doteraz najmenším Xboxom vôbec.

Zdroj: xbox.com

Čo sa technických špecifikácií týka, najnovší Xbox bude poháňaný 8 jadrovým procesorom s frekvenciou 2,3 GHz. O pôžitok z najnovších herných titulov sa postará grafická karta s výkonom až 6 TFLOPS s frekvenciou 1172 Mhz. Tak ako sme písali v poslednom článku o tomto Xboxe, konzola má 12 GB GDDR5 pamäte RAM s priepustnosťou až 326 GB/s. S ukladaním najnovších hier nebude žiadny problém vďaka 1 TB pevnému disku. A ako je už dlhšie známe, najnovší Xbox podporuje rozlíšenie 4K UHD. To znamená že Xbox disponuje 4K UHD optickou mechanikou pre najnovšie herné tituly v 4K ako aj najnovšie filmy. Microsoft nás taktiež potešil funkciou „super sampling“ vďaka ktorej Xbox One X bude zobrazovať najnovšie hry na Full HD televízií oveľa lepšie a kvalitnejšie. Super správou je aj podpora predošlých Xbox One doplnkov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť Microsoft nám spolu s novým Xboxom predstavila aj niektoré najnovšie herné tituly, ktoré si na Xbox One X dokážeme zahrať v 4K UHD kvalite. Ide napríklad o pokračovanie postapokalyptickej hry Metro Exodus, Assassin’s Creed: Origins, pokračovanie hry Life is Strange alebo Forza Motorsport 7.

Očakávali sme väčšiu nádielku podporovaných hier, ale do 7. novembra kedy má byť najnovší Xbox v predajniach, je ešte dosť času. Už iba počkať pár mesiacov a môžete si konečne vychutnať hranie 4K hier za vcelku prijateľnú cenu 499 dolárov. Táto cena sa zrejme pre európsky trh nezmení a v Európe bude dostupná za 499 eur.

Zdroj: xbox.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close