Microsoft odkopíroval z prehliadača Chrome vcelku žiadanú funkciu. Používatelia ju bezpochyby uvítajú!

Microsoft sa nechal inšpirovať konkurenčným prehliadačom Chrome

Microsoft Edge vs Google Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Ešte v máji sme Vám priniesli správy o tom, že spoločnosť Google pracuje na vcelku žiadanej funkcii pre internetový prehliadač Chrome. Konkrétne sme písali o tom, že Chrome od verzie 84 obmedzí obťažujúce notifikácie z pochybných stránok. Spoločnosť ako príklad zneužívania notifikácií napríklad uviedla, potrebu potvrdenia prijímania notifikácií, aby ste získali prístup k obsahu stránky.  Tých možností, ako sú notifikácie zneužívané, je však výrazne viac.

Funkciu ponúkne aj Microsoft

Portál tomsguide.com poukazuje na to, že vo verzii prehliadača Edge 84, Microsoft zapracoval funkciu „Quiet notification requests“, teda požiadavka na tiché notifikácie. Zapnutá je defaultne. Znamená to, že používateľ nemusí vyvinúť žiadnu aktivitu, aby ju fyzicky aktivoval. Rovnako ako v prípade spoločnosť Google, cieľom Microsoftu je zredukovať množstvo obťažujúcich notifikácií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Informácia o tom, že stránka Vám chce poslať notifikáciu sa teraz nebude zobrazovať vo veľkom vyskakovacom okne, ale uvidíte ikonu malého zvončeka, ktorú budete môcť vidieť v adresnom riadku. Následne bude na Vás, či si notifikáciu otvoríte alebo nie.

Nižšie na obrázku môžete vidieť, ako táto funkcia vyzerá v praxi.

Microsoft Edge_tiche notifikacie
Zdroj: tomsguide.com

V prípade, ak by ste chceli túto funkciu vypnúť, tak môžete tak spraviť prostredníctvom cesty edge://settings/content/notifications. Následne stačí odkliknúť možnosť „Tiché žiadosti týkajúce sa oznámení“. Rovnakým spôsobom ju prípadne opäť aktivujete.

Microsoft Edge_vypnutie notifikacii
Zdroj: Vosveteit.sk

Mimochodom, Microsoft pracuje aj na odstránení oznámení, ktoré sa Vám môžu zobrazovať v spodnej časti obrazovky. Tie sa aktuálne môžu hromadiť, pričom od verzie prehliadača 85, by mali natrvalo zmiznúť po 25 sekundách.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre