SpravodajstvoWindows

Microsoft môže „pochovať“ Google Meet a Zoom. Pracuje na novej vstavanej funkcii pre Windows 10

Windows dostane do vienka vstavanú funkciu, ktorá bude konkurovať Zoomu, či službe Google Meet

Microsoft neustále pracuje na vývoji Windowsu 10 pričom v pravidelných intervaloch prináša nové funkcionality. Najnovšie portál WindowsLatest poodkryl novú funkciu, na ktorej Microsoft aktívne pracuje.

Zoom a Google Meet dostane konkurenciu

Zoom, či Google Meet sú službami, ktoré zažili vcelku veľký rozmach v priebehu tohto roka. Ide o služby, ktoré primárne slúžia na virtuálne stretnutia a komunikáciu. Dôvodom ich rýchleho rastu je prebiehajúca pandémia, ktorá aj naďalej lomcuje viacerými regiónmi sveta. Vyzerá to tak, že aj Microsoft si chce uchmatnúť svoj „kúsok z tohto koláča“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál poukazuje na funkciu možnosti vytvorenia, resp. pripojenia sa k stretnutiu prostredníctvom špeciálne vygenerovaného odkazu. Nejde pritom o žiadnu extra aplikáciu, ale podľa zverejnených náhľadov, funkcia by mala byť vstavanou a dostupnou priamo z notifikačnej lišty.

Windows 10_funkcia_virtualne stretnutia_1
Zdroj: WindowsLatest.com

WindowsLatest ďalej píše, že potom, ako používateľ zvolí možnosť pripojenia sa k hovoru, tak sa mu otvorí okno prehliadača Microsoft Edge spolu s webovým rozhraním služby Skype. Používateľ následne vyplní meno, resp. prezývku, a môže začať konverzovať.  Inými slovami, nie je potrebná žiadna inštalácia  tretej aplikácie a to ani samotného Skypu.

Windows 10_funkcia_virtualne stretnutia_2
Zdroj: WindowsLatest.com

Portál ďalej uvádza, že používateľom by mali byť zachované aj vstavané funkcie služby Skype, ako je napríklad rozmazanie pozadia, či možnosť nahrávania hovoru.

S veľkou pravdepodobnosťou pôjde o službu, ktorú si obľúbia hlavne podniky, kde môže táto služba zefektívniť nie len komunikáciu, ale aj znížiť náklady na obdobné služby. Funkcia bola mimochodom objavená v testovacej verzii Windows 10 Insider Preview Build 20211.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close