Spravodajstvo

Microsoft konečne plánuje optimalizovať stránku Outlook.com, koniec niekoľkominútovému odosielaniu a sťahovaniu emailov

Používate stránku Outlook.com na zobrazenie Vašej pošty a nie vždy ste spokojný s rýchlosťou odosielania a prijímania emailov? Máme pre Vás dobré správy. Microsoft na vyriešení problémov s výkonom emailového klienta intenzívne pracuje a stránka a samotné servery onedlho prejdú optimalizáciou.

Za problémy môže pomalý internet a zlé nastavenie serverov

Spomínané problémy sa najčastejšie vyskytovali u používateľov s pomalým internetovým pripojením. Stránka Outlook.com je momentálne umiestnená vo viacerých datacentrách naprieč celým svetom a Microsoft komunikáciu medzi servermi zrejme nezvládol úplne na výbornú. Hlavné zmeny sa teda týkajú hlavne serverov, na ktorých je stránka umiestnená. Pri odosielaní alebo prijímaní emailov by zrejme každý človek predpokladal, že sa jeho dáta uložia na najbližší možný server, no na serveroch stránky Outlook.com to doteraz žiaľ takto nefungovalo. Servery sa občasne dokázali vybrať úplne náhodným spôsobom a tým pádom celý proces komunikácie so serverom trval príšerne dlho, pre používateľov s DSL internetom to niekedy mohla byť aj nočná mora.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Odcestovanie do zahraničia môže spôsobiť problémy

Po optimalizácií by sa mali vyberať najbližšie servery, aby sa podobným nepríjemnostiam v budúcnosti zabránilo. Váš účet by mal byť tým pádom „automaticky“ prenesený na najbližší server vzhľadom na Vašu aktuálnu polohu. Pozor! Nie vždy. Microsoft upozorňuje na to, že o niečo pomalšia komunikácia môže nastať pri náhlom presune do zahraničia. Uveďme si teda príklad: Pokiaľ normálne používate Outlook.com zo Slovenska, Váš účet bude umiestnený najbližšie k Vám, čiže zrejme do Bratislavy, Viedne, Prahy atď. Problém nastane pri krátkodobom presune do zahraničia. Samozrejme, pokiaľ by ste sa do zahraničia presunuli na dlhšiu dobu, stránka by mala po chvíli vybrať optimálnejší server, vzhľadom na Vašu polohu.

Optimalizácia by sa mala týkať zrejme všetkých serverov umiestnených v USA a Európe. Predpokladá sa, že výber serveru bude automatický, no Microsoft zatiaľ nevylúčil možný výskyt ponuky serverov z nastavení stránky Outlook.com. Používate Outlook.com alebo preferujete klasickú aplikáciu Outlook? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: windowslatest.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close