APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Microsoft Edge prichádza s dlho očakávanou funkciou, ktorú prevzal od konkurenčného Google Chrome

Automatické generovanie a následne uloženie silných hesiel je konečne súčasťou aj internetového prehliadača Microsoft Edge

Nová verzia internetového prehliadača Microsoft Edge, ktorá je postavená na jadre Chromium od spoločnosti Google, vniesla do rúk používateľom omnoho praktickejší a multifunkčnejší prehliadač, ktorý má ambíciu stať sa priamym konkurentom pre velikánov napríklad ako Mozilla Firefox, Opera či práve Google Chrome. I keď prieskum trhu zatiaľ nenaznačuje značný nárast používateľskej základe, vývojári Microsoftu aktívne pracujú na funkcionalitách, ktoré zásadne zlepšujú používanie prehliadača Edge. Medzi najnovšie novinky patrí aj funkcia automatického generovania silných prihlasovacích hesiel, ktorej dostupnosť je naviazaná priamo na jadro Chromium.

Zabehnutá funkcia mieri aj do prehliadača Edge

Ako informuje portál Techdows.com, nová funkcia, ktorá je známa z prehliadača Google Chrome, je už v týchto momentoch dostupná v prehliadači Microsoft Edge vo verziách Canary a Dev. Funkciu tak už v týchto momentoch môže otestovať nemalé množstvo používateľov, keďže verzia Canary je široko používanou testovacou verziou prehliadača.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
microsoft edge automaticke generovanie hesiel
Zdroj: Neowin.net

Funkcia automatického dopĺňania vygenerovaných hesiel je súčasťou prehliadača Google Chrome už nejaký ten piatok a podobnou funkciou disponuje aj už spomínaný Mozilla Firefox. Nejedná sa o zložitú funkciu, ktorá je určená pre hŕstku používateľov a z vlastnej skúsenosti môžme povedať, že ide o naozaj dobrú funkcionalitu, ktorá stojí za to. Funkcia pri vytváraní konta či registrácií na rôznych webových stránkach automaticky zaregistruje kolónku s heslom, pri ktorej navrhne vygenerované a naozaj silné heslo. V prípade zvolenia tohto hesla bude heslo uložené do správcu hesiel v prehliadači, takže žiadne zapisovanie, či ukladanie niekde v počítači nie je nutné, ani žiadúce.

Ako môžem funkciu vypnúť?

Novinka je vo vyššie spomenutých verziách zapnutá automaticky, takže na ňu zrejme narazíte aj nevedomky. Ak by ste však chceli funkciu automatického generovania hesiel chceli vypnúť, stačí otvoriť Nastavenia cez tlačidlo „…“ a ďalej zvoliť Profily – Heslá a následne vypnúť funkciu Ponúkania silných hesiel (Suggest strong passwords).

Na záver iba dodáme, funkcia nie je vhodná pre tých, ktorí sa boja o svoje súkromie a gigantom ako Microsoft a Google neveria natoľko, že by s nimi chceli zdieľať svoje heslá. 🙂

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close