Microsoft do aplikácie Váš telefón, ktorá prepája smartfón s počítačom, prinesie nové funkcie

Microsoft prinesie nové funkcie do aplikácie Váš telefón. Podľa najnovších správ pribudnú funkcie drag-and-drop a kopírovanie dát naprieč zariadeniami.

Telefonovanie prostrednictvom z Android smartfon pocitaca Windows 10 pocitaca
Zdroj: Vosveteit.sk

Microsoft podľa všetkého aktívne pracuje na vývoji aplikácie Váš telefón aj naďalej. Ešte v decembri minulého roka sme Vám priniesli informácie o tom, že aplikácia dostala do vienka novú funkciu, ktorá umožňuje telefonovať prostredníctvom Vášho počítača. Neskôr spoločnosť sprístupnila galériu zo smartfónu do počítača, v rámci ktorej ste mohli prezerať až 2 000 fotografií.

Nové funkcie v aplikácii Váš telefón

Portál Aggiornamenti Lumia, ktorý aktívne sleduje aktivitu spoločnosti Microsoft, zdieľal prostredníctvom sociálnej siete Twitter informácie o nových funkciách, ktoré by mali zavítať do aplikácie. Prvou z nich je možnosť kopírovania súborov naprieč zariadeniami prostredníctvom „drag-and-drop“. Ide o funkciu, prostredníctvom ktorej bude používateľ schopný kopírovať súbory z počítača do smartfónu, resp. opačne, pomocou pretiahnutia súboru z jedného priečinku do druhého.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Druhá funkcia, na ktorú portál upozorňuje je „Copy-Paste_AcrossDevices“. Teda funkcia umožňujúca kopírovanie dát a informácií z jedného zariadenia do druhého (ide o obdobnú funkciu k ctrl+c / ctrl+v). V súčasnosti podobnú funkciu ponúkajú rôzne aplikácie tretích strán v kombinácií s rozšíreniami pre internetový prehliadača Google Chrome.

V súčasnosti nie je známa informácia, kedy by tieto funkcie mali oficiálne zavítať do rozhrania aplikácie. Môžeme však očakávať, že je to  otázka niekoľkých dní až týždňov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre