Microsoft chystá „reštart“ mobilnej platformy. Čaká nás ďalšie sklamanie alebo konečne úspech? | BLOG

Zdroj: vlastný

Na Surface Phone sa teší hádam každý, ako fanúšik Windows platformy tak aj majitelia Android či iOS zariadení. Všetci jednoducho očakávajú od redmotského giganta zariadenie, ktoré by mohlo zmeniť paradigmu smartfónov ako už mnohokrát to spoločnosť naznačovala.

Ale bude skutočne tomu tak? Kam smeruje mobilný trh? Vytvorí Microsoft nový „kult“ ovečiek? Uvidíme.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V októbri Microsoft chystá veľkú akciu, od ktorej všetci očakávame nie len novinky na desktop platforme, ale hlavne na tej mobilnej. Všetko aj naznačuje tomu, že by sme sa mohli dočkať nového smartfónu, teda ak ho môžeme tak nazvať z kuchyne Microsoftu (uniknuté vybrané špecifikácie „tajného zariadenia“, prvé fotografie,…).

Otázne bude ako sa Microsoft zachová k svojim zákazníkom. Dnes vieme, že to bude veľká show, ktorú Redmonšťania vedia spraviť. Poznáme ich napríklad z predstavenie Lumie 930, či zariadenia 950 čo bol pre mnohých zážitok a niečo podobné určite bude aj v spojitosti so Surface Phone smartfónom. Predpokladáme, že Surface Phone ako už z názvu plynie bude vychádzať z čistých línií produktov Surface Pro, Laptop, Studio,… Inými slovami bude to prémiové zariadenie, ktorého cenovka bude enormná a otázna bude aj jeho dostupnosť mimo USA.

Zdroj: Casmir Valeri behance

Práve cena a dostupnosť môže byť  kameňom úrazu. Predpokladáme, že cena zariadenia ktoré by mohlo nahradiť PC, či iné zariadenia ako je napríklad 3D skener o ktorom sa špekuluje (hoci cool funkcia, ale kto to bude dnes využívať??? Vy máte doma 3D tlačiareň? Lebo my nie…), rozložiteľný displej ktorého sme videli patenty v nedávnej minulosti atď. vymrštia cenu šialene vysoko, kľudne aj do sumy okolo 800-1200€. Inými slovami majiteľov Lumií 640 a podobne asi ťažko Microsoft osloví.

Kto bude cieľovej skupinou teda? Úprimne si povedzme, že Microsoft mieri na úzku špecifickú skupinu, ktorá dbá na bezpečnosť a výhody kompatibility s klasickým desktopom. Koľko takýchto používateľov môže byť? 5%, 10% či 20%? Odpovedzte si sami.

Nehovoriac o dostupnosti zariadenia, ktoré zo začiatku bude dostupne najprv pre americký trh, čoho sme mohli byť už viackrát svedkami pri predstavení iných zariadení. Inými slovami, ak Microsoft bude chcieť osloviť čo najširšie publikum, tak bude musieť kopnúť do vrtuli a rýchlo distribuovať zariadenia do celého sveta, kým neopadne ošiaľ – úprimne si však povedzme, dokázal to niekedy Microsoft takto zrealizovať?

Na druhej strane pozitívne vidíme novinky ako sú CShell, ktoré by malo priniesť adaptívne rozhranie Windows 10 v závislosti od typu zariadenia. Inými slovami, Microsoft by mohol konečne (aspoň čiastočne) vyriešiť problém s nedostupnosťou aplikácií, ktorá trápi viacerých z nás.

Ako vidíte vy budúcnosť mobilnej platformy Windows?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre