SpravodajstvoWindows

Microsoft časti používateľov automaticky aktualizuje Windows 10 na novšiu verziu

Microsoft začína testovať novú technológiu. Chce používateľom automaticky aktualizovať operačný systém Windows 10 na novšiu verziu.

Aktualizácie operačného systému Windows 10 sú pre mnohých strašiakom. Dôvodom je, že aktualizácie systému mnohým používateľom robia mesiac čo mesiac vrásky na čele. Len nedávno sme napríklad informovali o tom, že kumulatívna aktualizácia KB5003214 spôsobuje problémy so správnym fungovaním panelu s úlohami.

Microsoft začína s testovaním automatických aktualizácií Windowsu 10

Najnovšie spoločnosť Microsoft prostredníctvom svojej stránky podpory oznámila, že započala pre časť používateľov test automatických aktualizácií operačného systému Windows na verziu Windows 10 21H1. Spoločnosť konkrétne píše:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Windows 10, verzia 21H1, je k dispozícii používateľom so zariadeniami so systémom Windows 10, verziou 20H2 a verziou 2004, ktorí prostredníctvom služby Windows Update ručne vyberú možnosť „Skontrolovať dostupnosť aktualizácií“. Odporúčaný stav údržby je Polročný kanál. Začali sme tiež prvú fázu nášho zavádzania tréningu strojového učenia (ML) zameraného na zariadenia v systéme Windows 10, verzia 2004, aby sa automaticky aktualizovali na Windows 10, verziu 21H1. Budeme naďalej trénovať naše strojové učenie vo všetkých fázach, aby sme inteligentne zavádzali nové verzie systému Windows 10 a poskytovali plynulý zážitok z aktualizácií.“

Microsoft však nebude automaticky aktualizovať všetky zariadenia, teda aspoň zatiaľ. Cieľom spoločnosti je naučiť chytrý AI algoritmus identifikovať zariadenia, pre ktoré by aktualizácia mohla byť problémovou. Tie chce následne vylúčiť z procesu automatických aktualizácií. Najčastejším problémom pri aktualizácii operačného systému, ktorý spôsobuje používateľom vrásky na čele, je „divoká“ kombinácia hardwaru a softwaru, prípadne nastavení počítača. S problémovými aktualizáciami sa môžu totiž stretnúť najmä používatelia s menej rozšíreným hardwarom a softwarom (najmä ovládačmi).

Windows 10 21H1 je relatívne malá aktualizácia s funkciami, ktoré majú zvýšiť bezpečnosť a ochranu firemných údajov pri práci z domu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close