SpravodajstvoXiaomi

Mi Watch sú realitou. Pozrite sa čo prinášajú najnovšie hodinky od Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi predstavuje chytré hodinky Mi Watch s vlastnou nadstavbou WearOS. Ponúkajú dokonalý dizajn a množstvo funkcií.

Spoločnosť Xiaomi v priebehu dnešného dňa okrem smartfónu Mi CC9 Pro predstavila aj novú generáciu chytrých hodiniek Xiaomi Mi Watch. Hodinky prichádzajú na trh s  atraktívnym dizajnom a bohatou výbavou. Poďme sa na ne pozrieť bližšie. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

Xiaomi Mi Watch sú oficiálne predstavené

Známy dizajn…

Dizajn hodiniek Xiaomi Mi Watch je fakt nádherný, ak sa Vám však zdá, že ste ho niekde videli, tak veru máte pravdu. Xiaomi predstavilo hodinky, ktoré boli bezpochyby inšpirované hodinkami Apple Watch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Odhliadnuc od dizajnu, ktorý sa nesie v  duchu Apple Watch, hodinky ponúkajú 1,78“ AMOLED displej s rozlíšením 326ppi, ktorý je pokrytý krycím sklíčkom Gorilla Glass 3 generácie. Telo hodiniek ako môžete vidieť, tak je kompletne vyrobené zo hliníku.

Xiaomi Mi Watch dizajn
Zdroj: Xiaomi

Z  pohľadu výbavy ponúkajú procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100 4G (postavený na architektúre Cortex A7), ktorý disponuje samostatnými modulmi pre GPS, NFC, Wi-Fi ako aj Bluetooth. Hodinky zároveň disponujú 1GB RAM a 8GB úložným priestorom. Nechýba ani podpora eSIM, vďaka ktorej môžete telefonovať nezávislé od telefónu. Spolu s možnosťou telefonátov sa samozrejme spája aj integrovaný mikrofón a reproduktor.

Xiaomi Mi Watch bateria
Zdroj: Xiaomi

Z  pohľadu výdrže hodinky ponúkajú neštandardne veľkú batériu, konkréte 570mAh. Je väčšou v porovnaní s hlavnou konkurenciou v podobe hodiniek ako Huawei Watch GT2, Galaxy Watch či Apple Watch. Spoločnosť hovorí, že na jedno nabitie by mali vydržať fungovať po dobu 1-5 dňa až do 2 dvoch dní (pozn. redakcie: a to je v prípade zapnutého LTE) . Či je to veľa alebo málo, necháme na posúdenie každého z Vás.

Vlastná nadstavba OS

Hodinky poháňa operačný systém Google WearOS s  vlastnou nadstavbou WearOS od Xiaomi. Hodinky ďalej podporujú aj hlasového asistenta XiaoAI, ktorý je však aktuálne dostupný len pre domáci čínsky trh. Okrem bežných funkcií chytrých hodiniek a fitness náramkov v podobe sledovania viacerých športových aktivít, Mi Watch podporujú monitorovanie srdečnej frekvencie, monitorovanie spotreby kyslíka (pozn. redakcie: jedná sa o jeden z najlepších ukazovateľov aeróbnej výkonnosti / VO2 senzor), monitorovanie spánku či telesnej energie (pozn. redakcie: Xiaomi túto funkciu bližšie nešpecifikovalo).

Xiaomi Mi Watch senzory
Zdroj: Xiaomi (Mi Watch)

Okrem toho Xiaomi optimalizovalo pre Mi Watch hodinky viac ako 40 aplikácií. Čerešničkou na torte je, že hodinkám nechýba NFC čip, ktorý je možné využiť napríklad aj za účelom bezkontaktných platieb. Prejdime však k  cene. Hodinky by mali stáť menej ako 200$. Do predaja by sa mali dostať 11. novembra. Otázna je však dostupnosť mimo domácej Číny, o tej sa totiž spoločnosť Xiaomi bližšie nevyjadrovala.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close