APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Najnovšia verzia Máp vo Windows 10 konkuruje aj Google maps!

Ak máte Creators Update na Windows 10, určite ste už v mnohých aplikáciách zaznamenali viaceré vylepšenia. Výnimkou nie je ani navigačná aplikácia Mapy, v ktorej teraz pribudli viaceré nové funkcie, z ktorých budete ohromení.

Na aké vymoženosti sa môžete tešiť?

  • Lepšie užívateľské skúsenosti s aplikáciou umožňuje podpora rôznych vstupných metód pre synchronizáciu údajov medzi zariadeniami. Používatelia môžu tiež Microsoftu prispievať dátami, s cieľom zlepšovať svoje skúsenosti aj skúsenosti ostatných používateľov ako aj opraviť akékoľvek chyby s miestami alebo časovým trvaním rôznych služieb.
  • Pri zadávaní vecí môžete teraz na mape používať farbenie a dokonca si môžete vypočítať vzdialenosť vlastnej trasy, ktorú si označíte pomocou dotykového pera. Nájdete tu tiež podporu pre novinky ako Surface Dial a Narrator spolu s niekoľkými novými zobrazeniami, poskytujúcimi konkrétnejšie informácie o veciach, ako je napríklad doprava. Stlačením tlačidla „Lokalizuj ma“ sa zobrazí nielen vaše aktuálne umiestnenie, ale aj vaša orientácia a smer, pre jednoduchšiu navigáciu.
  • Microsoft tiež pridal niekoľko vylepšení pri výbere konkrétnych miest ako obľúbených, a to zavedením novej sekcie obľúbených súborov s názvom „Zbierky“. Môžete ich použiť na vytvorenie prispôsobených zoznamov pre konkrétne typy lokalít (napr. obľúbené reštaurácie), pričom budú oddelené od „bežných“ obľúbených miest, ktoré navštevujete pravidelne, ako napríklad domov a prácu.
  • Čo sa týka synchronizácie údajov, Mapy sa teraz synchronizujú medzi zariadeniami a všetky vyhľadávania, obľúbené položky a zbierky nájdete na všetkých vašich zariadeniach rovnako.
  • Zaujímavým prídavkom je tiež schopnosť zmapovať zložitejšie trasy pre navigáciu. Pridajte viaceré zastávky počas cesty bez potreby nastaviť jednotlivé ciele individuálne a ručne ich meniť.
Zdroj: blogs.windows.com

Okrem týchto používateľsky orientovaných funkcií pribudlo aj nové API pre vývojárov, vrátane jedného umožňujúceho zmeniť vzhľad aplikácie za chodu bez veľkého úsilia. Celkovo prináša aktualizácia viacero vynikajúcich vylepšení a pomaly, ale isto sa stáva kvalitnou alternatívou Google maps v mnohých ohľadoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zdroj: blogs.windows.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close