SpravodajstvoXiaomi

Mali ste funkciu rozšírenej RAM pamäte vo vašom Xiaomi? Už ju nemusíte mať, z viacerých modelov telefónov bola odstránená

Posledná aktualizácia niektorých modelov smartfónov Xiaomi, nepriniesla len vylepšenia. Vo viacerých zariadeniach chýba funkcia virtuálnej RAM pamäte.

Funkcia virtuálnej RAM pamäte patrí medzi funkcie, ktoré sú medzi používateľmi žiadanými, najmä v prípade majiteľov lacnejších modelov smartfónov. Ide o funkciu, ktorá je schopnou premeniť časť úložného priestoru na dočasnú RAM pamäť. Xiaomi začalo túto funkciu aktívne zavádzať do prvých smartfónov už v júli tohto roka pričom používateľovi umožňovala získať 3GB  extra RAM pamäte naviac. Väčšinou, keď píšeme o telefónoch spoločnosti, tak píšeme o nových funkciách, ktoré do zariadení spoločnosť pridáva. Dnes je to presne opačne.

Funkcia virtuálnej RAM bola odstránená z niekoľkých modelov smartfónov

Známa Xiaomi komunita Xiaomiui prostredníctvom svojho Twitter účtu upozorňuje, že posledná aktualizácia smartfónov Mi 11 Ultra a Redmi K40 (Poco F3) nepriniesla len novinky a vylepšenia, ale odstránila i funkciu virtuálnej RAM pamäte. Nemá ísť však o jediné smartfóny, z ktorých bola funkcia odstránená.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aktuálne ešte nevieme presne povedať, prečo sa tak deje. Rovnako treba uviesť, že nemáme ani presný zoznam smartfónov, ktoré o funkciu prišli. Postupne sa však objavujú správy zo strany používateľov, ktorí hlásia, že funkcia bola odstránená i z ich modelu telefónu. Predpokladáme však, že ide o dočasný problém, ktorý je spôsobený tým, že funkcia nie je dostatočne optimalizovanou, aby riadne fungovala s novou verziou OS.

Rovnako treba dodať, že absenciu funkcie zatiaľ hlásia najmä majitelia výkonnejších zariadení čo v praxi znamená, že by sa používatelia nemali stretávať s väčším diskomfortom pri používaní telefónu.

Postrehli ste aj vy absenciu funkcie vo vašom telefóne? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch, prípadne aj model smartfónu, aký vlastníte.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close