Má váš smartfón problém s nabíjaním? Tieto postupy by ste nemali prehliadať, ak sa váš model nechce nabíjať!

Ak má váš smartfón problém s nabíjaním, nie vždy je nutné ísť okamžite do servisu. Pozrite sa, ako môžete nájsť problém i vy sami.

Problémy s nabíjaním smartfónu síce nie sú niečím, čo by sme mali na každodennom poriadku, No zato nás vedia prekvapiť v tú najnevhodnejšiu chvíľu, kedy naše zariadenie potrebujeme mať v dobrej kondícii a pripravené na používanie. Len si predstavte situáciu kedy ste už na odchode a nechali ste si svoj smartfón nabíjať cez noc. Idete ho odpojiť z nabíjania a v tú chvíľu zistíte, že sa váš smartfón celú noc nenabíjal. Čo v takúto chvíľu robiť? Ak potrebujete zistiť, kde sa počas nabíjania stal problém a ako vaše zariadenie uviezť znovu do riadnej prevádzky, sledujte nasledujúce tipy pre zistenie problému.

Skontrolujte aplikáciu Ampere

Aplikácii Ampere sme sa venovali už v našom skoršom článku. Ide o skvelý spôsob ako zistiť, v akom stave je naša batéria a rovnako či sa náš smartfón riadne nabíja. Aplikácia síce nedokáže vyriešiť problém s nabíjaním, no dokáže aspoň trochu napovedať, kde by mohol byť problém a na čo sa máme zamerať. Aplikáciu skúste využiť vo chvíli, keď je váš smartfón pripojený k nabíjačke a mal by sa nabíjať. Využitie aplikácie Ampere je prvým krokom k diagnostike problému.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Problém môže byť v kábli i adaptéri

Či už zalomený alebo inak poškodený nabíjací kábel, pokrivený konektor kábla alebo poškodený nabíjací adaptér. To všetko môže byť dôvodom toho, že váš smartfón nedokáže prijímať elektrickú energiu, ktorá doň ani prichádza. Dôležité je teda otestovať samotnú nabíjačku, resp. vymeniť adaptér a kábel za druhý. Ak nemáte inú nabíjačku k dispozícii, skúste tou vašou nabiť aj iný smartfón. Ak sa nebude nabíjať ani druhý smartfón, problém je vyriešený. Adaptér či kábel sú poškodené.

Samsung Nabijaci adapater_nabijacka
Zdroj: Vosveteit.sk

Skontrolujte si nabíjací port

I váš port v smartfóne môže byť dôvodom, prečo má vaše zariadenie problém s nabíjaním. Odporúčame vám preto skontrolovať, či vo vašom porte nie je nanesený prach či iná nečistota. V takom prípade je dobré tento port vyčistiť, no nie vodou či inými prípravkami. Najlepšie je tento port jemne a opatrno vyčistiť napríklad špáradlom či vatovou tyčinkou. V žiadnom prípade však porty nečistite tekutinou a pamätajte, pri poškodení portu neodborným zásahom si za škody zodpovedáte sami.

Vyskúšajte bezdrôtové nabíjanie

Ak nabíjanie klasickou káblovou nabíjačkou nefunguje, môžete skúsiť využiť ešte bezdrôtové nabíjanie. Samozrejme ak ho váš smartfón podporuje. Takýmto spôsobom môžeme zistiť, či vaša batéria dokáže prijímať elektrickú energiu a vy aspoň získate čas a alternatívny spôsob nabíjania do chvíle, kým nevyriešite váš pôvodný problém s nabíjaním.

xiaomi mi 9 bezdrotove nabijanie_opt
Zdroj: Xiaomi

Skúste smartfón nabiť na inom mieste

Problém s nabíjaním vášho smarfónu môže spôsobiť i chybná zásuvka, ktorá nedokáže priviezť elektrickú energiu do vášho smartfónu. Mali by ste si skontrolovať i túto možnosť a prípadne skúsiť nabiť váš smartfón na inom mieste.

Reštartujte svoj smartfón

„A skúšali ste ho vypnúť a zapnúť?“ znie klasická veta, ktorú sa vás spýta každý opravár-amatér. Niečo na tom však bude a v prípade, že váš smartfón odmieta nabíjať svoju batériu, naozaj vyskúšajte vaše zariadenie len reštartovať. Uvidíte, či nejde len o nejakú dočasnú chybu, ktorú by spôsobil softvér a blokoval tak nabíjanie vášho zariadenia. A keď už sme pri tom softvéri, skontrolujte si i aktualizácie vášho zariadenia. I tie totiž vedia mnoho problémov vyriešiť.

Ak ani jeden zo spomínaných spôsobov nie je efektívnym a vaše zariadenie sa nechce nabíjať ani po dlhšom čase pripojenom na nabíjačku, mali by ste zvážiť návštevu servisu či kúpu nového zariadenia. Dúfame však, že sa vám váš smartfón podarí „spojazdniť“ a budete ho využívať naďalej bez problémov.

via AndroidAuthority

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre