lifeAR je užitočná aplikácia využívajúca AR, pomocou ktorej môžete vysvetliť spôsoby vykonávania bežných úloh

Autori aplikácie Teamviewer predstavili novú aplikáciu lifeAR, ktorá umožňuje zdieľať obraz, ktorý je snímaný kamerou smartfónu spolu s vloženým obsahom.

lifeAR_aplikacia pre android
Zdroj: Vosveteit

Keď príde reč na mobilné aplikácie, tak mnohé nám dokážu pomôcť zefektívniť prácu nielen so smartfónom, ale aj s ďalšími externými zariadeniami. Napríklad v priebehu včerajšieho dňa sme vás upozornili na aplikáciu Bluetooth audio device widget, ktorá dokáže zefektívniť prácu s Bluetooth zariadeniami pripojenými k smartfónu.

Dnes by sme vám chceli ukázať ďalšiu aplikáciu, ktorá vyčnieva nad ostatnými. Určite medzi našimi čitateľmi nájdeme mnohých používateľov, ktorí v minulosti využili desktopovú aplikáciu Teamviewer. Ide o šikovný nástroj na vzdialené zdieľane plochy počítača. Aj my sme mnohokrát využili tento nástroj v situáciách, kedy sme potrebovali dačo nastaviť, alebo sme si nevedeli rady s nejakým problémom. V tomto prípade sme nezdieľali obrazovku vrátane možnosti ovládania zariadenia niekomu, kto nám vedel pomôcť. Čo ak však potrebujete poradiť v reálnom živote, ako napríklad nastaviť nejaké zariadenie? Riešenia na tento problém prinášajú vývojári služby Teamviewer.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

lifeAR ponúka obdobnú funkciu, ako služba Teamviewer, ale v rozšírenej realite

lifeAR je aplikáciou, ako sme už vyššie spomínali, od vývojárov populárnej aplikácie Teamviewer. Aplikáciu ako takú, môžete stiahnuť prostredníctvom obchodu Google Play z odkazu nižšie. Dostupná je zadarmo.

lifeAR
lifeAR
Developer: TeamViewer
Price: Free

Samotná funkcionalita aplikácie je veľmi jednoduchou. Umožňuje pomocou rozšírenej reality zdieľať obrazovku smartfónu, na ktorej je vidno obraz snímaný kamerou smartfónu. Okrem iného, umožňuje vkladať do snímaného obrazu popisy, šípky, či kresliť. Samozrejme, pri pohybe smartfónu, vložený obsah zostáva tam, kde bol vloženým. Znamená to, že ak so smartfónom napríklad otočíte okolo svoje osi, tak keď sa vrátite na pôvodne miesto, aj naďalej budete vidieť vami vložený obsah. Vďaka čomu môžete s osobou na druhej strane efektívnejšie komunikovať, prípadne mu lepšie dovysvetliť jednotlivé veci, ak to je potrebné. Rovnako tento obsah môžete zosnímať aj pomocou funkcie zachytenia snímky obrazovky a odoslať ho ako fotografiu.

Ide o šikovnú aplikáciu, ktorá dokáže dopomôcť s nastavením rôznych zariadení v reálnom živote. Za týmto účelom využíva technológiu rozšírenej reality, ktorá je dostupnou pre viac menej každý smartfón strednej a vyššej triedy. Aplikácia bola mimochodom nahraná do obchodu Google Play len niekoľko dní dozadu. Určite ju neprehliadajte.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre