V roku 2019 vedci začnú s testami novej metódy liečby rakoviny na ľudských pacientoch

cell bunka bacteria-163711_960_720
Zdroj: Pixabay.com

Rok 2019 bude výnimočným. Minimálne v boji proti zákernej chorobe, ktorou je rakovina. Britský Telegraph informuje, že výskumní pracovníci z inštitútu Francis Crink v Londýne začnú s testovaním novej metódy liečby rakoviny. Konkrétne vyvinuli metódu, ktorá využíva bunky imunitného systému namiesto chemoterapie.

Nová metóda liečby by mohla byť revolučnou

Konkrétne nová metóda je založená na tom, že vedci implantujú bunky imunitného systému od rôznych ľudí na boj s nádormi. Táto nová metóda vychádza z prístupu „do-it-yourself“, teda sprav to sám. Namiesto toho, aby sa sústreďovala na chemické látky alebo ožarovanie mimo tela, táto metóda spolieha na to, aby transplantáty pomáhali orgánov a tie bojovali s rakovinou na vlastnú päsť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Charlie Swanton, jeden z výskumníkov na margo tejto novej metódy povedal:

„Je to veľmi vzrušujúce obdobie,… Použitie vlastných imunitných buniek tela na zacielenie na nádor je elegantné, pretože nádory sa vyvíjajú tak rýchlo, že farmaceutická spoločnosť nemôže s nimi krok, ale imunitný systém sa vyvíja už viac ako štyri miliardy rokov…“.

Swaton ďalej dodal, že tieto pokusy môžu viesť k úplne novému súboru nástrojov, ktoré dokáže podporiť boj proti rakovine.

„Ja by som išiel tak ďaleko, že by som povedal, že by sme mohli dosiahnuť bod, možno 20 rokov odteraz, keď obrovská väčšina rakovín bude rýchlo liečiteľnými alebo dlhodobé chronické problémy budeme môcť zvládnuť liečiť,..“.

Zdroj: Futurism.com, úvodný obrázok: Pixabay.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre