Takto vyzerá počítač budúcnosti v podaní Lenova – skladateľný počítať bude realitou už o rok

lenovo prvy skladatelny pocitac_opt
Zdroj: Lenovo

Spoločnosť Lenovo len pred niekoľkými hodinami po prvýkrát ukázala prvý skladateľný počítať na svete. Stalo sa tak na brífingu Accelerate, kde výrobca predstavil hneď niekoľko noviniek v rámci svojej hardvérovej ponuky. Prototyp skladacieho počítača ThinkPad X1 ale určite zaujal najviac fanúšikov značky, ako i obrovské množstvo novinárov.

Odolný a praktický pre každodenné použitie

Modelová rada notebookov ThinkPad X1 sa už generácie nesie v duchu tej najvyššej možnej odolnosti, vďaka ktorej sú tieto zariadenia obľúbené aj naozaj najnáročnejšími používateľmi. Keďže nová skladačka patrí taktiež do týchto radov, nemala by byť žiadnou výnimkou. Odolné telo bude pritom dopĺňať ohybný 13,3-palcový OLED displej s rozlíšením 2K, takže o využiteľnosti takéhoto zariadenia zrejme ani nemusíme diskutovať. Z hľadiska jeho veľkosti sa jedná o naozaj plnohodnotné pracovné zariadenie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dostatok výkonu od Intelu

I keď bližšie technické špecifikácie od výrobcu zatiaľ nemáme, jadrom celého zariadenia majú byť najnovšie procesory od spoločnosti Intel. Samozrejmosťou bude aj operačný systém Windows 10, ktorý ale musí prejsť ešte zásadnými vylepšeniami.

Z reklamného videa je jasne vidieť, že zariadenie bude možné využívať vo viacerých režimoch. Lenovo uvádza, že takýto typ zariadenia je naozaj multifunkčný a využijete ho nie len doma počas práce, počas pozerania filmov, ale aj priamo na cestách, kde sa z neho stane naozaj výkonné zariadenie, ktoré môžete kedykoľvek schovať.

Keďže Lenovo zatiaľ naživo ukázalo ešte iba prototyp zariadenia, treba počítať s tým, že prvý skladací počítať sa dostane na pulty predajní najskôr v budúcom roku. Lenovo tak fanúšikov láka, aby si počkali na bližšie detaily a prípadnú dostupnosť do roku 2020. 

Zdroj: Lenovo, úvodný obrázok (Lenovo)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre